Novinky

Carnem – Gota

Debutem si evidentně udělala radost, což je nezbytný základ pro předávání energie dál. Bohužel však hudba, za kterou je zodpovědný primárně manžel David Göttlich (Timudej), takových přenosných momentů nabízí nemnoho. Strhující dvě tři skladby v čele s titulní Gotou jsou na ploše celé desky pořád jen jakousi Kapkou. Kapkou v moři.

Kateřina a její sytý hlas je největší předností alba – ale to o ní víme už z Psalterie. Soudě dle videa ze křtu se ale pořád nemůžu zbavit dojmu, že šat z konzervativnějšího prostředí rytířských půtek jí sluší o něco víc. Nebo se jen v nové roli dosud nezabydlela? Jejímu tělovému projevu (na rozdíl od přirozeného šoumenství kytaristy Honzy Balcara) schází kousek smyslnosti, jak ji známe od Yvonne Sanchez, případně divoká rozvířenost Veroniky Bartošové z Tria De Janeira (což ale na druhou stranu posluchač alba řešit nemusí, navíc to mohlo být i dílem únavy a počáteční nesehranosti).

Zatímco k odvázanějšímu projevu Kateřiny Göttlichové ale patrně postačí pár dalších koncertů s panákem tequilly, kapele chybí víc. Technicky vzato je bezesporu skvělá – jenže právě v tom je potíž. Zní jako precizně vyprodukovaná hudební kulisa, ovšem s absencí snahy vykročit mimo obecně známá schémata. Jestliže se tedy Kateřině na albu vlastního šelmovského džina (patrného z promo fotek) přecejen částečně podařilo uvolnit, pragmatická kapela klopýtá několik kroků za ní. Výsledek působí jako sňatek z rozumu: jako zručná svatební kapela s empatickou zpěvačkou na večírku novomanželů, které žádný z muzikantů za svobodna neznal.

Carnem – Gota (2011)
12 skladeb
vydavatel – Splendiphonic
60 %