Novinky

Kiss Me Kojak a Depakine Chrono zahrají v Klubu 29 (Pardubice)

 V pátek 20. ledna si v Pardubicích odbydou dvojitou premiéru kapely z opačných koutů republiky, na jednom místě se setkají Depakine Chrono z jihočeských Českých Budějovic společně s Kiss Me Kojak, jejichž členové jsou rozeseti po Šluknovském výběžku.

 Depakine Chrono patří mezi budějovické sdružení příznivců alternativního rocku a hluku NAAB, jsou zodpovědni za podstatnou část budějovického undergroundového dění, ale i za místní Majáles, vydávání desek, organizování koncertů. Depakine Chrono jsou duo kytara / bící a i ve dvou toho mají dost co říct i bez zpěvu. Rychlé, jazzem a prog rockem načichlé bicí společně s kytarou, částečně zahranou u nás nezvyklou metodou "finger tapping", tvoří ucelený a originální celek, který nelze až tak snadno zaškatulkovat. Math-rock / noise rock / improv? Nejjednodušší bude, když se přesvědčíte sami. Další neobvyklou zálibou Depakine Chrono je hrát na nezvyklých místech, nejen mimo pódia, ale s oblibou udělají hluk i na venkovních prostranstvích, třeba v Budějovickém městském parku (viz. video). V loňském roce se také objevili na výrazných českých festivalech jako Creepy Teepee, Fluff Fest či Vodňany žijou a objeli evropské tour po boku anglické kapely Illness.

Depakine Chrono živě v Parku http://www.youtube.com/watch?v=ix4bCUqPVWo

 Kiss Me Kojak nejsou na scéně zdaleka takovými nováčky, i když jejich historie se datuje zhruba jeden rok nazpět. V jejich sestavě se sešli bývalí hráči z kapel River for Sale, Thema 11, Totální Výprodej Koberců či Standardní kompot a minimálně River for Sale se v Pardubicích objevili dvakrát, památný je jejich koncert v átriu nizkoprahového centra Apsida. KMK v sobě snoubí jak onu zasněnou shoegaze polohu River for Sale, tak i touhu nimrat se v hlukovém marastu, která je vlastní spolkům jako Monno, Thema Eleven či GNU. Nezvyklá je i sestava KMK, 2 x basová kytara, 1 x trubka, 1 x bicí. Kiss Me Kojak právě v těchto dnech vydali debutové EP nazvané ... a nic čeho se můžeš dotknout, které je celé k poslechu na http://kissmekojak.czechcore.cz/music.html a vyšlo na pražském vydavatelství Bleeding Ear.

 Koncert začně přibližně v 20:00, vstupné je 50 Kč. Koncert pořádá Seek Harbor Booking ve spolupráci s Klubem 29.

 Klub 29, Sv. Anežky České 29, Pardubice http://www.divadlo29.cz/klub/

 Seek Harbor Booking http://seekharborbooking.com/