Novinky

Nejlepší videoklipy roku 2011

Battles - My Machines
Režie - DANIELS
Délka - 3:54

Řekli byste do obyčejného eskalátoru, že by mohl hrát hlavní roli ve videoklipu? Battles nechali ztělesnit noční můru všech lidí, kteří mají z jezdících schodů panickou hrůzu - video zobrazuje muže, kterého eskalátor lapil do svých spárů a nehodlá jej jen tak pustit.

Black Lips - Raw Meat
Režie - 2:30
Délka - Phil Pinto

Black Lips natočili s režisérem Philem Pinto ke skadbě Raw Meat vtipné černobílé video, kde si bez bázně střílejí z policistů.

Feist - How Come You Never Go
Délka - 3:15

Kanadská zpěvačka Feist letos vydala album Metals, z nějž pochází singl How Come You Never Go There. K němu nechala natočit temný videoklip, který vzniknul na Novém Zélandě v tamních lesích.

Fleet Foxes - The Shrine/An Argument
Režie - Sean Pecknold
Délka - 8:23

Efektní animované video si v loňském roce do svého portfolia připsali Fleet Foxes ke skladbě The Shrine/An Argument. Epický animák si rozhodně zaslouží stanout ve výběru nejpovedenějších klipů uplynulého roku.

Lykke Li - Sadness is a Blessing
Režisér - Tarik Saleh
Délka -6:40

Do hloubek lidského smutku se vydá Lykke Li v luxusní restauraci plné lidí v téměř sedmiminutovém videoklipu. Opije se a pak pozorována osazenstvem sálu tančí poému o lidském utrpení.

M83 - Midnight City
Režie - Fleur & Manu
Délka - 4:04

Děti s nadpřirozenými schopnostmi jsou děsivé, zvláště, svítí-li jim oči a hází karavanem. Postapokalyptické video z dílny Fleur & Manu je nejen skvěle na natočeným  krátkým filmem ale i videoklipem, které perfektně koresponduje s rytmem skladby.

Rammstein - Mainland
Režie - Jonas Akerlund
Délka - 4:24

Skvělou filmařinu předvedl v loňském roce známý švédský režisér videoklipů Jonas Akerlund. Během spolupráce s Rammstein přetvořil Baywatch v úsměvnou retro parodii, kde nechybí pověstná slizkost kapely a smysl pro svérázný humor. Romantické odpoledne se v závěru zvrhne v divokou párty.

St. Vincent - Cruel
Režie - Terri Timeli
Délka - 3:17

Kdy se komedie mění v horor? Když se poměrně poklidné rodinné soužití (pravda, podivné rodinky) změní v terorizaci matky. A co se stane na konci? Matku pohřbí zaživa, i dětičky se ohánějí lopatou...

UNKLE - Money and Run (ft. Nick Cave)
Režie - Tom Haines
Délka - 5:28

Pánská smetánka to nemá lehké. Vystřízlivět, porada v kravatě, odbýt si šichtu na golfu s kumpány, po západu slunce si nacpat pupek a prolít chřtánem drahé destiláty, obšťastnit nějakou tu dámičku. A tak pořád dokola. Ovšem všechno má své mouchy.

Youth Lagoon - Montana
Režie - Tyler T Williams
Délka - 4:39

Jaké malý kluk přišel o tátu. Jako dospělý se vydává hledat do lesa zakopaný poklad z dětství. Ve videu ke skladbě Montana se  efektivně v krátkých střizích prolínají obě časové roviny a nutí tak diváka držet pozornost a čekat, jak příběh s pomocí hudební gradace dopadne.

A jaké video v loňském roce zaujalo vás?