Novinky

Nový videoklip: Jónsi – Gathering Stories

Pozoruhodná podívaná vznikla pod rukama skupiny Crush Creative, která v ní oživila starce, jenž se spolu s několika zvířaty vydá na dlouhou pouť ledem a deštěm, ale také pouští nebo mořem, aby se nakonec proměnili ve hvězdná znamení na obloze. Na celý příběh se můžete podívat dole.

Jónsi nespolupracoval s Cameronem Crowem poprvé

Zvířata doprovázející starce nebudou ve videoklipu náhodou. Skladba Gathering Stories je totiž jednou z patnácti, které složil frontman islandských Sigur Rós Jon Thor Birgisson alias Jónsi pro soundtrack nového filmu We Bought a Zoo. Celý soundtrack si můžete poslechnout na webu magazínu Rolling Stone. 

We Bought a Zoo je novým snímkem amerického režiséra Camerona Crowea, jenž v něm popisuje příběh Benjamina Mee a jeho rodiny. Ti použili životní úspory ke koupi zchátralé zoologické zahrady, její následné renovaci a znovuotevření. Do hlavních rolí obsadil režisér Matta Damona, Scarlett Johansson nebo Thomase Hadena Churche.

Crowe s Jónsim a Sigur Rós nespolupracoval poprvé. Tři ze skladeb islandské skupiny použil už pro svůj starší film Vanilla Sky.

Jónsi - Gathering Stories
Album: OST - We Bought a ZOO (Columbia; 2011)
Délka: 3:56
Režie: Crush Creative