Novinky

STÁHNĚTE SI: The xx vypustili demo z připravované desky

Open Eyes je demo, které jsme vytvořili v procesu nahrávání nové desky, chtěli jsme se o něj s vámi podělit,“ napsali krátce na blogu The xx. To nabízíme dole k poslechu nebo si jej můžete přímo stáhnout do počítače ve formátu mp3.

Novinka The xx bere inspiraci z klubů

Jamie xx v nedávném rozhovoru pro The Creators Project prozradil, že největší vliv na jejich nové album bude mít klubová muzika. „Vrátili jsme se z turné a všichni jsme začali trochu víc pařit. Hudba, kterou jsme v klubech slyšeli, tak bude mít na novou desku rozhodně veliký vliv.“ Současně také řekl, že by desku chtěli nahrát maximálně do tohoto léta. „Doufám, že album doděláme do doby, kdy začnou v příštím roce letní festivaly, protože to znamená nejvíc zábavy,“ dokončil Jamie. The xx si také vedou zmíněný blog, kde můžete sledovat jejich progress.

Debutová deska kapely s názvem xx získala v loňském roce cenu Mercury v kategorii Britské a Irské album roku. Nominováni byli také ve třech kategoriích v rámci letoších BRIT Awards, ani jednu nominaci však v cenu neproměnili.