Novinky

My Brightest Diamond - All Things Will Unwind

My Brightest Diamond je bez nejmenších pochyb obdivuhodná umělkyně, její hudba však nepatří mezi ty snadněji stravitelné a přístupné. Komplikované melodie a kompozice písní dávají znát, že Sharon Worden má za sebou studium klasické hudby a skladby. Obecně to chce trochu času, nechat si její vyprávění skrze poskakující melodie vniknout pod kůži. V albu All Things Unwind, se kterým se vrací po menší pauze způsobené mateřstvím, však Sharon překvapivě dosáhla snadnější uchopitelnosti, a to ačkoliv neopouští od svých standardů komplexnosti.

Jak už je jejím zvykem, celé album je prolnuté hravostí. Úvodní písně jsou odlehčené - jako vánek, jako motýl či cvrlikající ptáček. Sharon využívá flétny, housle, dechové nástroje, až dosahuje dojmu komorní hudby či opery. Její hlasové dispozice jsou neuvěřitelné – křehký, jemný hlas, který však zároveň obejme posluchače svou silou, umožňuje Sharon vyjíždět do vysokých poloh, aby v zápětí ohromila pronikavostí svých hloubek.Na své si však přijou i ti, kteří se přiklání spíše k písním typu Something Of An End (obsažená v albu Bring Me the Workhouse), ve kterých ze zvukově prostých a temněji zabarvených částí přechází My Brightest Diamond do působivých refrénů, při kterých posluchači naskakuje husí kůže. Takovým kouskem je na novince třeba úvodní singl Be Brave, ve kterém Sharon využívá vypjaté atmosféry, aby si posluchače nadobro podmanila.

Další vrstvy reprezentují skladby She Does Not Brave the War či v úvodu zmiňovaná I Have Never Loved Someone (věnovaná synovi Sharon). Ty představují jemné, křehké písně, připomínající bělavé obrazce malované ranním mrazem na okenní skla. Ke konci alba se Sharon opět navrací k větší hravosti, začátek skladby There’s a Rat připomíná až dětskou říkanku a Sharon se v ní dosytosti vyhraje s rytmem slov i se slovy samotnými.   Ač možná neosloví každého, před jejím talentem nelze než sklonit hlavu. Aneb pokud vás již omrzely prvoplánovité hity, vstupte směle do barvitého světa My Brightest Diamond a to třeba právě skrz All Things Will Unwind.

My Brightest Diamond - All Things Will Unwind (2011)
11 skladeb
Label - Asthmatic Kitty