Novinky

Nový videoklip: Foster the People - Don't Stop (Color on the Walls)

Tříčlenná indie popová skupina Foster The People se objevila teprve před třemi lety a debutovou desku Torches vydala až letos, ale za pár měsíců se jí podařilo něco, o co se snaží jiné kapely roky. Jejich poslední video k singlu Don't Stop (Color on the Walls) vám opravdu nedovolí zastavit, dokud ho nedokoukáte.

Frontman kapely si v něm zahrál padoucha, který potřebuje utéct, jenže vleze do auta ne zrovna zkušené žačky autoškoly. Jeho dva kolegové ztvárnili americké policejní oficíry. Hlavní prostor ovšem patří herečce Gabourey Sidibe, jejíž proporce přinejmenším upoutají pozornost. Sidibe se proslavila rolí týrané teenagerky v dramatu Precious, teď se objevuje v hudebním videu na úplně opačném konci spektra filmových žánrů a ze hry o tašku plnou dolarovek vychází jako vítěz.

Video vráží pořádný políček všem filmům a seriálům á la Kobra 11. Utahuje si z napínavých scén a ještě víc z finálních „objímaček“, které nesmí chybět v žádném pořádném akčním spektáklu. Předchozí singl Call It What You Want doprovázel ztřeštěný videoklip, který vyšel před měsícem. Video k Don't Stop (Color on the Walls) už je míň nápadité, ale má nadhled a rozhodně stojí za to ho vidět a taky zavzpomínat, jak idylické byly lekce autoškoly, i když se vám klepaly nohy.

Automobilka Nissan použila skladbu Don't Stop (Color on the Walls) ve své letošní reklamní kampani a zmíněný singl Call It What You Want se objevil na soundtracku k populární počítačové hře FIFA (FIFA 12). Foster The People možná na začátku příštího roku čeká mnohem větší úspěch, až si půjdou pro ceny Grammy. Před týdnem se totiž objevila zpráva, že kapela získala dvě nominace. A to v kategoriích: Nejlepší alternative deska, tam se utkají třeba s Radiohead; a Nejlepší duo/skupinové představení za singl Pumped Up Kicks, kde byudou soutěžit například s písní Body and Soul od Tonyho Bennetta, kterou nazpíval s nedávno zesnulou Amy Winehouse, nebo s Moves Like Jagger od Maroon 5 a Christiny Aguilery.

Foster the people - Don't Stop (Color on the Walls)

Album - Torches (2011)

Délka - 3:00

Režie - The Daniels