Novinky

RC Contest vybere 17. prosince třetí kapelu pro velké finále

3.MALÉ FINÁLE roku 2011:

NEON FOX (postoupili s počtem hlasů 21)

Kapela NEON FOX vznikala v průběhu roku 2008. Základ kapely - Jitka Zemanová (zpěv), Michal Cífka (bicí) a Petr Polman (baskytara) už spolu dříve působili v indie-shoegaze kapele Strange Way, která zastavila svou činnost v roce 2007. V roce 2008 Petr Polman a Josef Hromádka dali vzniknout NEON FOX. Hlavní vize byla propojit klasický syrový zvuk živé kapely s elektronickou hudbou. Dále k sobě přibrali Jitku a Michala. Určitý čas zkoušeli v této sestavě a pak k sobě po dlouhém hledání přibrali kytaristu Ctibora Bibina Špačka (ex Mincing Fury ... death metal/grind core).
Začátkem roku 2010 kapela zaujala produkční duo Muse Productions. Po cca půl roce však Muse Productions zanikají  a kapela si dále řeši management sama. Neon Fox stihli odehrát několik koncertů převážně na domácí půdě rodného Brna. Společně s divadelním seskupením Služebníci lorda Alfreda kapela pořádá multikulturní večery na Flédě, kde se propojují elementy divadla, živé kapely a DJs. V květnu roku 2010 kapela natočila své první demo nesoucí nazev Tripcore, které je k poslechu a volně ke stažení. V této chvíli kapela pracuje na propagaci natočeného dema a zaměřuje se na koncertni aktivity.

STRONG COFFEE (postoupili s počtem hlasů 17)

Strong Coffee je  českobudějovická kapela složená ze tří mladých hudebníků, Jakub Vančura, David Říha a Patrik Bartizal, která svým neučesaným funk-rockem mnohdy přesahujícím do dalších stylů oslovila za poměrně krátkou dobu své existence velké množství fanoušků.
Kapela byla založena začátkem roku 2010 a za první rok své existence stihla odehrát spoustu koncertů a několik významných vystoupení, mezi které patří například: Cena absolutního vítěze soutěže kapel 20. minut slávy v táborském  Mileniu 2010 v prosinci 2010, Vítězství s soutěži Talent v poho 2010 a koncerty se skupinou TATA BOJS  na turné Nízkoprahy 2010. V březnu 2011 vydává své debutové mini EP.
V červenci a srpnu 2011 kapela vystoupila kromě jiných koncertů také jako předskokan kapel Blue Effect  a Monkey Business.
V současnosti kapela pracuje na materiálu k prvnímu CD a plánuje  koncerty v klubech napříč Českou Republikou.

ATD (postoupili s počtem hlasů 14)

Kapela  se začíná postupně formovat koncem roku 2006, kdy spolužáci z gymnázia v Benešově Tomáš, Honza a Hnědák spatřili právě v Hnědákovi nástupce Satrianiho… Co na tom, že uměl zahrát tři a půl akordu, prostě jako jedinej něco uměl zahrát. Kluci ale chtěli hrát taky , proto si k sobě přivolali dlouholetého kámoše Fandu jako dalšího potenciálního člena s nabídkou založení kapely a Fanda ve vidině moci a slávy samozřejmě přijal! Jelikož kromě Hnědáka nikdo na nic neuměl, rozložení instrumentů bylo jednoduché – Hnědák (kytara), Tomáš (kytara), Fanda (basa), Honza (bicí). Klukům ale chyběl zpěvák a proto se začátkem roku 2007 obrátili na dalšího spolužáka Matěje, který „jakousi“ menší pěveckou zkušenost z lidovky měl, a jeho příchodem se datují začátky našeho hraní.
V září 2007 přibírají Hasmanku  na klávesy a Hnědák z časových důvodů kapelu opouští. V únoru 2008 do kapely přichází nový kytarista Váša. Ke sklonku prázdnin se ale kapela s Hasmankou domlouvá o jejím odchodu, a tak už je od té doby kapela ATD ryze chlapskou záležitostí. V prosinci 2008 vydáváme samonákladem naší první dlouhohrající desku s názvem MOŽNÁ a v roce 2011 přidáváme další placku NADORAZ.

Vysvětlení - kapela ATD získala v listopadovém základním kole sice nejvyšší počet hlasů - celkem 28, zahrála ale bohužel převzatou písničku, což se v rámci dodržení pravidel soutěže nesmí, protože ovšem získala jednoznačně nejvíce hlasů a líbila se jak publiku, tak pořadatelům, obdržela od Rock Café tzv. Divokou kartu a se sníženým - polovičním - počtem hlasů postoupila spolu s druhou kapelou v pořadí - SHOE CUT dál do Malého finále.

SHOE CUT (postoupili s počtem hlasů 13)

Skupina SHOE CUT je trio ve složení: bicí, basa, kytara - zpěv. Občas zazní i příčná flétna. Zařazení do stylu je problém, hoši si pohrávají s jazzem, funky, reggae, hip hopem i dalšími styly a formami, ale zůstávají věrní písni. Svůj styl nazývají SWEETNOISE-PHUNK.

Rock Café Contest - Malé Finále
Sobota 17.12.2011 od 19:30
Praha, Rock Café
Vstupné 50 Kč