Novinky

Fléda slaví kulatiny! S Priessnitz, Lesní zvěří a Radium.nfo

Sto let nás dělí od roku 1911, kdy se v Brně otevřela Brünner Fledermaus, obdoba vídeňského kabaretu Fledermaus, a deset let od roku 2000, kdy se z Flédy stává hudební klub. Takové dvojité výročí si žádá řádnou oslavu a každá řádná oslava potřebuje pořádné hosty.

Prvním z nich budou Preissnitz, rocková skupina původem z Jeseníků, která na sebe v poslední době upozornila především ve spojitosti s filmem Alois Nebel (2011, režie Tomáš Luňák). Jaromír Švejdík, zpěvák, skladatel a textař Priessnitz, totiž není nikdo jiný než Jaromír 99 stojící za komiksem, který se stal předlohou tohoto filmu.

Další kapelou, v jejíž společnosti oslaví Fléda své desáté narozeniny, budou domácí Radium.nfo, jejichž trademarkový drum‘n’bass říznutý s jazzem nestranil ani po letech nic ze své ráznosti a energičnosti. Bez zajímavosti není ani to, že Petr Vídeňský, jeden ze členů kapely, byl produkčním klubu Fléda v jeho začátcích. Je tedy příhodné, že právě on bude jedním z těch, kteří Flédě popřejí k narozeninám.

Třetím vinšujícím bude cross-žánrová kapela Lesní zvěř, pohybující se mezi drum‘n’bassem, nu-jazzem a psychedelií. „Nu-jazz nechápeme nutně jako hudbu spojenou s jazzem, je to jen východisko plné svobody,“ objasňuje trio Lesní zvěř a dodává, „pro nás je to čistě zážitková hudba a dobrodružství.“

Kromě výše zmíněných kapel Fléda přislibuje ještě jedno překvapení.

Cena vstupenek v limitovaném předprodeji je tematických 110 Kč, tj. stovka za Flédu a desítka za klub. Vstup na místě potom přijde na 190 Kč.

_________________________________________________________________________________

SOUTĚŽ - Narozeniny Flédy

Na narozeninách Flédy, které se uskuteční 22. prosince, vystoupí kapely Priessnitz, Radium.nfo, Lesní zvěř a další. Na narozeninovou párty pro vás máme dva single vstupy.

Soutěžní otázka:

Kolikáté narozeniny klub Fléda slaví?

Odpovědi posílejte na mail redakce@freemusic.cz, do předmětu mailu uveďte "Soutěž - Narozeniny". Podepište se celým jménem. Pokud správně odpovíte a budete mezi dvěma vylosovanými, získáte volný vstup na tuto akci.

Soutěžit můžete do půlnoci dne 20.12.