Novinky

Právě vychází: Charlotte Gainsbourg – Stage Whisper

Na nejnovějším dvojalbu Stage Whisper se Charlotte Gainsbourg vrací k elektropopu, se kterým zazářila už před dvěma roky na předchozím albu IRM. První část nabídne osm nových skladeb na kterých se mimo jiné podíleli skladatel a multi-instrumentalista Beck (skladby Terrible Angels a White Telephone), Conor O’Brien, frontman irské kapely Villagers (Memoir) nebo zpěvák Charlie Fink z Noah And The Whale (Go To Let Go), druhá část potom nabídne jedenáct skladeb v "live" podobě.

Prvním singlem z nové desky se už v srpnu stala skladba Terrible Angels, ke kterému natočila videoklip režisérka Nathalie Canguilhem. Dole pak nabízíme také audiostopu další skladby Paradisco., ve které Charlotte Gainsbourg účinkuje spolu s Beckem.

Album Stage Whisper oficiálně vychází 13. prosince, ve Francii pak o osm dní dříve.

Charlotte Gainsbourg - Paradisco
 

Charlotte Gainsbourg je sice známější jako herečka (zahrála si například ve velmi kontroverzním filmu Larse Von Triera Antikrist či jeho nejnovějším snímku Melancholia), od svých třinácti let však také profesionálně zpívá. Debutové album Charlotte for Ever z roku 1986 pro ní napsal její otec Serge Gainsbourg, sám známý francouzský zpěvák a skladatel. V devadesátých letech se pak Charlotte soustředila hlavně na film, druhé album 5:55 proto vydala až po dvaceti letech od prvního. Že zpívat umí, dokázala také na třetí desce IRM, které jí produkoval Beck

Charlotte Gainsbourg - Stage Whisper
Počet skladeb: 8 + 11
Délka: 65:49
Vydavatel: Elektra
Datum vydání: 13. prosince 2011