Novinky

The Maccabees natočili krátký film jako nápovědu k novému albu

Osmiminutové video natočila dvojice Charles Robins a Joe Alexander, v jejichž portfoliu se nachází například film z amerického turné britské zpěvačky Adele, živý záznam jednoho z koncertů The xx nebo videoklipy Washed Out či Wild Beasts. Soudě dle zmíněných klipů jim talent nechybí, což se projevuje také ve filmu The Maccabees.

Krátké video nazvané stejně jako deska - Given to the Wild - zaujme nejen svoji nádhernou vizuální stránkou, kde se střídají záběry na herce a neposkvrněnou britskou přírodu, ale samozřejmě také hudbou. Film totiž ozvučily výtažky z nového alba brightonských indie rockerů, které sice vyjde až v lednu příštího roku, kapela se však snaží nalákat posluchače už teď. A nutno uznat, že jim to jde skoro samo - hudební a vizuální složka filmu k sobě perfektně sedí.

Novinkové album The Maccabees s názvem Given to the Wild vyjde 9. ledna 2012, první singl Pelican pak oficiálně o sedm dní dříve. Youtube profil kapely je však studnice netušených možností, najít se na něm tak dá i zvuková stopa zmíněného singlu, kterou nabízíme dole. The Maccabees jsou už stejně jako my nejspíš velmi nedočkaví.