Novinky

Divadlo U Hasičů přivítá v úterý 6. prosince Adama Cohena

Cohen mladší nyní vydává své nové CD Like a Man, a právě k němu se váže veliké mezinárodní turné, při kterém Cohen navštíví většinu Kanady, Evropy i Austrálie. V Praze si Cohen zahraje společně se speciálním hostem, zpěvačkou, kytaristkou a cellistkou v jedné osobě, Mai Bloomfield.

Cohen, rodák z Montrealu, trávil dětství v prostředí přímo “nasáklém” uměním. Svoji první desku vydal v roce 1998 a postupně pokračoval v hudebním sebezdokonalování. Like a Man je jeho čtvrtá deska, která zároveň opouští původní pop-rockové stylizace ostatních jeho desek, a sympaticky odkazuje na rodinné dědictví v intimních folk-popových aranžmá. Leonard Cohen je z nové desky svého syna také nadšený. Cohen mladší si ale zachovává odstup - je sice synem svého otce, ale nekopíruje, pouze elegantně a skromně odkazuje otcovu tvorbu.

Ke své právě vyšlé desce Like a Man Cohen dodává: “Mám pocit, že jsem konečně dospěl. Celou dobu jako bych se toho bál, prostě jsem nechtěl, aby si všichni mysleli, no jo, to je syn Leonarda Cohena. Jenže jsem zjistil, že jsem na té hudbě vyrostl, a vždycky mi byla blízká. Tak jsem to zkusil po svém. Cítím to jako zadostiučinění, jako tichou výhru sám nad sebou. Je to skvělý pocit.

Cohen starší (77) právě připravuje po sedmileté pauze svoji novou desku, s níž mu Cohen mladší také produkčně vypomáhá. Popřel ale, že by na ní s otcem hrál. Na to si ještě budeme muset počkat.

Více informací naleznete na FB stránce akce.

Adam Cohen
Úterý 6.12. 2011 od 20:00 (vstup od 19:00)
Praha, Divadlo U Hasičů,
Vstupenky je možné zakoupit na všech pobočkách Ticketpro a take přímo v Divadle U Hasičů. Objednejte si vstupenky na 296 333 333 nebo online na Ticketpro.cz
Vstupenky k sezení: přední řady 710 Kč, ostatní 530 Kč (K ceně se mohou vztahovat servisní poplatky, jako např. poštovné)