Novinky

Právě vychází: Lenka Dusilová - Baromantika

Nová kolekce skladeb čtvrtého studiového alba Baromantika Vás nechá nahlédnout do Lenčina současného hudebního světa, ve kterém se svými blízkými spolupracovníky jako Beata Hlavenková, Viliam Béreš a Patrick Karpentski se pokouší zdůraznit emocionalitu písní, ať už v mnoha zvukových vrstvách či jen v jemných akustických odstínech. Jsou to příběhy či momenty, kterými se Lenka Dusilová vrací do minulosti, kde se snaží najít ukrytá místa. Tam se stává pozorovatelkou, která se nechává unášet divokou řekou.

Baromantika se hudebně pohybuje ve vřelých i chladných akusticko-elektronických krajinách okořeněných živou harfou Hedviky Jouzové, krátkými fragmenty Orchestru Berg či rytmické trojky Miloš Dvořáček - Marta Minárik - Rasťo Uhrík. Dalšími vzácnými hosty alba Baromantika jsou Justin Lavash, Ema Brabcová-Ditrichová nebo Dorota Bárová.

Na dokumentární video ochutnávce z alba Baromantika natočenou ve studiu Sono, uslyšíte skladbu Brother, kterou Lenka nazpívala s Justinem Lavashem.

Nové album Baromantika Lenka Dusilová poprvé živě představí 18. prosince v pražském Divadle Archa, kdy album také pokřtí. Na tomto jediném pražském koncertě spolu s Lenkou vystoupí Beata Hlavenková & Tin Soldiers, harfistka Hedvika Jouzová, kontrabasista Rasťo Uhrík a bubeník Martin Novák.
Vzácným hostem, který i koncert zahájí bude britský hudebník Justin Lavash.

Vstupenky na koncert jsou k zakoupení v pokladně a webu Divadla Archa nebo v předprodejních sítích Ticketpro a Ticketstream.