Novinky

Před Metronomy předskočí Gross Magic

Gross Magic je z Brightonu, skoro ještě puberťák, který hrával v kapele jménem Hocus Tocus a teď je jakousi anglickou alternativou ke všem těm americkejm synťákovejm kapelkám (Perfume Genius, Idiot Glee,  Porcelain Raft) o kterejch se dva poslední roky hodně mluví. Začal sám skládat písničky a už dal dohromady mini-album, které se jmenuje Teen Jamz EP a které se dá sehnat na jeho stránce

Je tam jedna pecka, která je starší - Waiting for You, v který se snaží  vytvářet pop-funk jeho idolů Prince, Bowieho a Michaela Jacksona, ale nám to spíš zní jako zapomenutej osmdesátkovej hit MTV, který zpívá nějaká holka nebo spíš duch.

Duch? Spíš taková varianta spektrálního post Ariel Pinkovskýho statickou elektřinou nabitýho popu, kde náš hrdina sedí u laptopu a napůl spí, jen jeho jedno ucho zachycuje za zdí zvuk rádia nebo televize, který hrajou nekonečný popový melodie druhýho zlatýho věku pop music (1976-1984).  EP začíná We're Awake Tonight se slavným riffem od ELO ze skladby Mr Blue Sky na kterej McGarrigle naroubuje svůj vysokej ženskej hlásek..

Tahle hudební směs se dá těžko popsat - ELO versus glam,to všechno pak protlačený hipnagogickým filtrem. Sweetest Touch má basu jak od Nirvany a zvuk, který je chybějícím spojovacím článkem glitter-rocku a grunge. A je tam dalších několik pecek a ani ty vás nenechaj na pokoji. Tohle je prostě nářez!

Tak tenhle týpek to rozjede v Lucerna Music Baru před koncertemMetronomy, který se uskuteční 5.12. Klub bude otevřen od 20:00.

Vstupenky za 400,- Kč + poplatky jsou k zakoupení v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal, v pokladně LMB bez poplatku, v den koncertu pak za 500,- Kč.