Novinky

Právě vychází: The Black Keys – El Camino

Když se na začátku října v novinách Akron Beacon Journal objevil inzerát s fotkou vozu Chevrolet El Camino z roku 1994 ve znění: „Priced to sell – Grab the Keys and go! Contact Pat or Dan at (330) 510-1206,“ nikdo mu nevěnoval velkou pozornost až do té doby, než inkriminované telefonní číslo vytočil. Do sluchátka se ozval nahraný hlas Patricka Carneyho z kapely The Black Keys, který auto popsal a vyzval volajícího, ať zanechá zprávu.

El Camino propaguje i Bob Odenkirk

O den později se na webu objevil trailer propagující album, kde si majitele autobazaru zahrál známý komik Bob Odenkirk, který se snažil prodat přesně ten automobil, jaký mohli čtenáři zahlédnout předtím v akronských novinách. Herec také prozradil datum vydání alba stanovené na 6. prosince. A aby toho nebylo málo, The Black Keys nejenže upravili svou stávající webovou stránku do barev El Camino, ale vytvořili kompletně novou na adrese Wannabuyavan.com, na které popsali automobil do podrobností a podruhé zveřejnili zmíněné telefonní číslo stejně jako další auta ke koupi.

Producentem alba je již potřetí Danger Mouse

Mimo propagace ale kapela nezanedbala ani samotné album. Producentem se opět stal Brian Burton alias Danger Mouse, který se před několika lety zviditelnil deskou The Grey Album, kde propojil instrumentální stránku Bílého alba The Bealtes a k ní přidal vokály z Černého alba od rappera Jay-Z. Ten se v minulosti podílel i na dvou předchozích albech The Black Keys – na Brothers a Attack & Release. Prvním singlem z desky se pak stala chytlavá skladba The Lonely Boy s jednoduchým, ale velmi efektivním videoklipem. Pokud by ani první singl nestačil nedočkavému uchu posluchače, pak kapela výměnou za email nabízí na svém webu pětipísňovou ochutnávku ke stažení.

P.S.: The Black Keys nikdy nevěřte. Automobil na obalu není Chevrolet El Camino, ale Chevrolet Mini Van.