Novinky

Nový videoklip: Modeselektor feat. Thom Yorke – Shipwreck

Třetí album Modeselektor s názvem Monkeytown je už dva měsíce v obchodech a berlínská dvojice z něj teď uvolňuje první singl. Na něm spolupracovala se zpěvákem slavných Radiohead Thomem Yorkem. Videoklip si pak vzal na starost režisér TonyTruand Datis, který už spolupracoval s nizozemským triem Noisia nebo britským hip hopovým seskupením Foreign Beggars.

Malý chlapec v elektronické mlze Modeselektor

Truand zasadil melancholickou skladbu Shipwreck podpořenou Yorkeovým hlasem do žánru postapo. Kamera zachycuje malého chlapce, který se prochází zničeným světem a hledá baterie. V jeho putování jej ohrožují nejen všudypřítomní lidé proměnění v zombie, ale také jeho vlastní fantazie.

Postapo a elektronická hudba se na první pohled zdají byt jako dva nesourodé celky, režisérovi se je ovšem podařilo působivě propojit v jeden celek. Celý čtyřminutový klip běží zpomaleně a vytváří tak kontrast vůči rychlejším beatům a elektronickým vsuvkám. Truandovi současně vybudoval atmosféru neutěšeného a navždy zničeného světa, ve kterém je chlapec jedným světlým bodem a tak tak bojuje o vlastní přežití, aby se mohl vrátit ke svému království a připravit se na zlou noc. I přesto však nejde o jednoduše interpretovatelný videoklip. Ač jej divák sleduje sebevíc, neustále se mu do mysli vkrádá pocit, že mu přes elektronickou mlhu Modeselektor něco podstatného uniká. A ani Yorkeův výrazný hlas, fungující jako maják, jej z ní nevyvede.

 

Modeselektor feat. Thom Yorke - Shipwreck
Album: Monkeytown (Monkeytown Records, 2011)
Délka: 4:22
Režisér: Tony "Truand" Datis

  

Zdroj: TheFoxIsBlack.com