Novinky

P:hon, Niceland a Peter Pan Complex 16. prosince v pražském Chapeau

Ve své muzice P:hon velmi citlivě míchají post-rock s vlivy ambientu až trip hopu nebo alespoň ve mně tenhle dojem zanechává křehký hlas Larissy Blau. Od jejich koncertu si slibujeme velmi komorní, intimní zážitek ne nepodobný písničkářským seancím.

Abych jejich muziku  ještě víc přiblížil, představte si post-rockový The Gathering z období okolo alba Souvenirs s tím, že někde v pozadí, možná víc tušeně, velmi potichu a nenápadně probublávají dronové vody. Kontrast, který nijak nebije do očí, spíše potvrzuje výjimečnost, které lze dosáhnout jen velmi dobrou znalostí tak odlišných žánrů.

Před ně jsme se rozhodli do kontrastu postavit Niceland, víc než dobře známý indie rock šmrncnutý rokenrolem. Základem jejich skladeb, včetně těch novějších, které už nestojí jen na Michalovi samotném, je stará dobrá písnička, klasická, jakoby dnes vyšlá z módy, a pod pozlátkém zmíněných žánrů se skrývá podobná intimita, jako u P:hon. Ostatně, sám jsem zvědavý, jak tahle kombinace dopadne, jestli tý energie nakonec nebude moc, jestli to vyzní a zarezonuje.

No a jako první zahrají Peter Pan Complex, kteří osobitě pojí elektronikou ovlivněný alternativní rock ražení Radiohead s vlivy izraelské hudby a prvky mnoha dalších žánrů, včetně zmíněného intimního písničkářství, které by mohlo být pomyslnou červenou nití tohohle večera.


16. 12. 2011, začátek 19:30

Chapeau Rouge, Jakubská 2, Praha

P:HON (ambient post-rock s prvky trip hopu)
phonpost.bandcamp.com

Niceland (indie rocknroll)
niceland.cz
bandzone.cz/niceland

Peter Pan Complex (alternative rock)
bandzone.cz/peterpancomplex

V předprodeji 180,-