Novinky

Ve Varšavské Soho Factory vypukne Electronic Beats Festival

Festival jako takový snad není potřeba blíže představovat. Jde o jednu z nejznámějších putovních akcí, která za malý peníz nabídne opravdu kvalitní a rozmanitý lineup. Varšavská edice láká na slavné britské duo Groove Armada, které se po velkém úspěchu desky Black Light z roku 2010 (nominace na Grammy) vrací ke svým djským začátkům, a s novým počinem Red Light vystoupí jako 4 decks-multi-F-X-audio-visual-DJ-experience. Zakódování, které snad poskytne stejně zajímavé vystoupení.

Další vystupující, The Drums se poměrně rychle otřepali po odchodu kytaristy Adama Kesslera a místo myšlenek na rozchod nahráli nové album Portamento. Kdo čekal podobnou surf-pop veselici jako vysoce oceňovaný eponymní debut z loňského roku, bude nejspíše zklamán, protože kluci ukázali svoji melancholičtější a dospělejší stránku kapely.

Londýnský producent a Grime MC Wiley vytvořil zcela nový hudební žánr „eski“ podle svého nejznámějšího počinu Eskimo, leč v undergroundových kruzích bude stále znám jako uznávaná stálice žánrů grime a garage.

Čtyřlístek interpretů uzavírá Zola Jesus, majitelka neskutečně zajímavého hlasu a talentu, jež přijede představit své letošní, třetí album Conatus, kterým si získala poměrně početnou fanouškovskou základnu i kritiky, leč zarytí fanoušci její hudební posun od psychedelické operní pěvkyně směrem k indie popu nepřijali zrovna pozitivně. Zolu je možno navštívit i 4.12. v pražské MeetFactory v rámci Bohemian like you akce vedle indie popové dvojice High Places.

Lineup:
Zola Jesus
The Drums
Wiley
Groove Armada present Red Light (dj set)

Soho Factory - Mińska 25 03-808 Warszawa

Lístky možno zakoupit v síti Ticketpro v předprodeji za 70zł  a na místě za 80zł.