Novinky

Nový videoklip: Fleet Foxes - The Shrine / An Argument

Nové video Fleet Foxes ke skladbe The Shrine / An Argument má stejného jmenovatele jako v pěti předchozích případech. Je jím Sean Pecknold, bratr frontmana kapely Robina Pecknolda. A novým klipem opět dokazuje, o jak unikátní sourozeneckou dvojici se ve výsledku jedná.

Bratr frontmana Fleet Foxes režíruje už pošesté

Sean Pecknold si už v předchozích videoklipech Fleet Foxes zahrával s různými způsoby vizuálního doprovodu k hudbě svého bratra. V Mykonos animací rozpohyboval neživé tvary, ve White Winter Hymnal oživil hliněné postavičky, život kapely zachytil na kameru Super 8 do klipu Grown Ocean. Teď se spojil se seattleskou umělkyní Stacey Rozich, aby vytvořila nový mýtický svět i jeho obyvatele. Výsledkem je pak až snové a těžko definovatelné představení, ve kterém tvor podobný kozorohovi putuje světem, bojuje proti nepřízni živlů, aby se na konci naplnil jeho osud.

Spojení světa Stacey Rozich, režisérského umu Seana Pecknolda a hudby Fleet Foxes pak funguje naprosto dokonale. The Shrine / An Argument svým nepravidelným aranžmá – tiššími pasážemi nebo naopak prudkými gradacemi - perfektně doplňuje animovaný svět a kozorohovo putování. Klip do sebe diváka kompletně vtáhne a ten na okamžik, přesněji řečeno na osm a půl minuty zapomene na okolní svět a nechá se unášet hudbou. Na konci pak opravdu jakoby se ze sna probudil.

Tenhle trip vám můžeme jedině doporučit. Nezapomeňte však na doporučení autora: "Pokud chcete blouznit, pak video sledujte v HD kvalitě se sluchátky nebo reprobednami a přes celou obrazovku."

 

Fleet Foxes - The Shrine / An Argument

Album: Helplessness Blues (Sub Pop, Bella Union; 2011)

Délka: 8:23

Režisér: Sean Pecknold


Zdroj: TheFoxIsBack.com