Novinky

Fenomén Silent Disco se premiérově v Praze představí v KC Zahrada

Večer bude zároveň soubojem dvou dýdžejských týmů – na jednom kanále se budou střídat DJs Rádia WAVE zatímco druhého pultu se ujmou zástupci pořádajícího KC Zahrada. Akce začíná 30. listopadu ve 20:00.

Dva dýdžejské pulty na opačných stranách sálu. Dva hudební žánry najednou. Dva kanály bezdrátových sluchátek. 100 lidí tančí na hudbu, která v daný moment lépe vystihuje jejich náladu. A v sále je ticho, přerušované jen vrzáním bot a rytmickým dupáním. Řeč je o Silent Discu, party fenoménu , který nyní přichází i do Prahy. „Silent Disco jsem viděl poprvé na letošním Rock for People, a hned mě nadchlo. Ve stanu, kde se party konala, bylo každý večer víc a víc lidí, kteří pařili jako o život,“ popisuje Lukáš Černý, jeden z organizátorů akce, a dodává: „Hlavním tajemstvím úspěchu Silent Disco je podle mě pestrost. Na jednom kanále máte třeba rock’n’roll ze šedesátých let a na druhém techhouse. Čím víc stylů za večer, tím je party zajímavější. A když už jste unavení a sundáte si sluchátka, čeká vás neuvěřitelný pohled: v naprostém tichu tančí 50 lidí na Michaela Jacksona a 50 na nějaký minimal nebo indie. Kdo to nezažil, těžko to může pochopit.“

Akce probíhá ve spolupráci s Radiem WAVE, které také „dodá“ 2 DJs. „Je to zajímavý formát, který propojuje tradiční ‚disko kulturu,‘ kde je DJ pánem místnosti a nálady, se situací, která charakterizuje vývoj hudební scény posledních let: lidé stále více rozhodují o obsahu, který budou poslouchat. Naši DJs budou ctít dramaturgii Wavu, která nabízí především alternativu, odklon od mainstreamu. Jsem sám zvědav, jak dopadne žánrová konfrontace s DJs KC Zahrada,“ popisuje ředitel Radia Wave Tomáš Turek. Silent Disco na Jižáku začne 30. 11. ve 20h, vstupné za 90 Kč je možné zakoupit v předprodeji na www.webticket.cz.

Kdo se utká o přízeň posluchačů?

DJs Radia Wave:
Jarda Petřík, moderátor pořadu WavetroniQ na radiu Wave, alfou a omegou jeho playlistů je elektronika všeho druhu.

Honza Bárta o sobě říká: „Poslouchám šílené beatové hodináře i teatrální kazatele, co loví slovy. Syntetické slasti, epické nájezdy a mulatky na statku. Boba Dylana od začátku a Boards of Canada pozpátku. Co se týče hudby, jsem hodně APHEXuální.“

DJs KC Zahrada:
Der Musizieren Peter Jeden z obyvatel Péťova pokojíčku, a to asi ten nejposedlejší syntetizátory, milovník znepokojivých zvuků a rytmů. Dojem počátků šílenství je to, co spojuje jeho hudbu na lince punkrock – newwave – coldwave – minimalsynth – elektroclash.

DJ Jezevčík - polovina legendární formace Souřadnice Osla, která má na svědomí ty nezapomenutelné večírky plné toho nejlepšího Rocku, Indie, Rock'n'rollu, Grunge, Punku, Psychadelie, New Wavu, Bigbítu a Hardcoru od roku 1957 do roku 2014.

DJ Kudrnáč - posila z Jihu, taneční masáž made in České Budějovice. Proslulý surfař na zpěněných retroguitarelectro vlnách, který prý jednou roztančil i sochy podpírající Samsonovu kašnu na budějovickém náměstí.

Více informací naleznete na webových stránkách KC Zahrada nebo na facebookové stránce akce.