Novinky

Smashing Pumpkins se vrací do Prahy!

Zpěvák a kytarista Billy Corgan, kytarista Jess Schroeder, bubeník Mike Byrne a baskytaristka Nicole Fiorentino strávili rok 2011 natáčením nové, dlouho očekávané desky, která je součástí projektu Teargarden by Kaleydoscope a na pultech se objeví začátkem roku 2012. Smashing Pumpkins na desce představí 13 nových písniček, k nimž Corgan dodává: „Nové album se vrací zpět k původním divokým kořenům Smashing Pumpkins, jak je důvěrně známe: je plné atmosféry, melodie a pořádného rocku.“

Smashing Pumpkins se poprvé od roku 2008 vrací zpět do Evropy!

Jejich fantastická živá vystoupení berou fanouškům dech. A právě teď jsou připravení Praze naložit další porci pořádného rocku. Už na koncertě v roce 2008 Cogan řekl: "This band! This band is not fucking dead!” Na listopadovém koncertě dojde na jeho slova. Smashing Pumpkins českým fanouškům dokáží, že to stále umí pořádně rozjet!!
Předskakovat budou od 20:00 Ringo Deathstarr.
Událost má i svoji fanpage na Facebooku, nezapomeňte ji sledovat pro další informace.

Kapelu Smashing Pumpkins založil Corgan společně s Jamesem Iha v Chicagu v roce 1988 a v roce 1991 zveřejnili debutové album Gish. Na začátku 90.let však americkou rockovou scénu ovládala Nirvana, což sice znamenalo těžkou výchozí pozici pro Smashing Pumpkins, ale přesto se dokázali prosadit. V roce 1993 přišlo jejich, dnes již legendární, album Siamese Dreams, které ze Smashing Pumpkins udělalo hvězdy světového formátu. Ještě větší úspěch přišel o dva roky později: album Mellon Collie and the Infinite Sadness ihned obsadilo první příčku Billboard’s top lists, devětkrát získalo platinovou desku v USA, bylo nominováno na sedm cen Grammy a prodalo se ho 10 miliónů kusů po celém světě.

Foto: Billy Corgan (press)