Novinky

Nové desky listopad 2011 #1

Atlas Sound – Parallax

Vychází: 7. listopadu 2011

Label: 4AD

Sólový projekt Bradforda Coxe, frontmana psychedelického kvarteta Deerhunter, přichází po předchozích deskách Let the Blind Lead Those Who Can See But Cannot Feel a Logos, které obě vyšly pod hlavičkou kultovního labelu Kranky, s třetí sólovou deskou. Divné melodie, melancholická atmosféra, nezaměnitelný hlas: fanoušci neobvyklé hudby, směle do toho.

Joker – Vision

Vychází: 8. listopadu 2011

Label: 4AD

Z dubstepem a bassem se v současné době roztrhl pytel. Nejčerstvějším přírůstkem na britských pultech je deska Vision od bristolského producenta Joker. Ten bývá označován za  to nejčerstvější a nejinovativnější, co se na britské scéně v tomto žánru v současnosti urodilo.

     

David Lynch – Crazy Clown Time

Vychází: 8. listopadu 2011

Label: Sunday Best/Pias

Davida Lynche netřeba představovat: debaty kolem jeho filmů zvedají od stolu nejednoho filmového kritika. Milován i zatracován, označován za vtipálka, jehož zkoumá hranice publika, se nyní vrhá na hudební scénu, aby vydal strašidelné album, které zaujme všechny, jež se nebojí surrealistických kompozic. Klip k pilotnímu singlu Good Day Today budiž důkazem.

Tycho – Dive

Vychází: 14. listopadu 2011 (EU)

Label: Ghostly International

Designéra a producent ze San Francisca Scotta Hansena (ISO50) si očividně libuje v romantických výhledech při západu slunce. Spolupráce s idm a chillwave labelem Ghostly International (Com Truise, Gold Panda, Matthew Dear) dává tušit, že hudba, kterou Tycho tvoří, bude spíš na poklidné podzimní večery, než na divoké rave party. Ideál pro něžné duše, ovšem nejen pro ně.

Autor: elgatoverde