Novinky

Nalaďte si na ČRo 3 Vltava Koncert za mřížemi

Do přísně střeženého objektu vjede profesionálně vybavený přenosový vůz. „Znamená to pro nás vyjet k přímému přenosu o několik hodin dříve, protože dozorci musí prohlédnout celý přenosový vůz, jeho osádku i třeba pouzdra na nástroje ,“ uvedla redaktorka Českého rozhlasu Ostrava Renáta Spisarová. Vedení věznice pro živě vysílaný koncert vážné hudby vyčlenilo kulturní místnost. „Je to pro nás naprosto první zkušenost uspořádat živě vysílaný koncert vážné hudby ve věznici. Sama jsem moc zvědavá, jak to bude znít,“ upřesnila redaktorka Českého rozhlasu Ostrava Renáta Spisarová.
„Snažili jsme se repertoár připravit tak, aby se vězňům líbil. Předpokládám, že to budou velmi spontánní posluchači a moc se na takový nevšední hudební zážitek všichni těšíme,“ uvedl Jakub Černohorský, umělecký vedoucí Janáčkova komorního orchestru. Orchestrální hráči vězňům zahrají například skladby Antonia Vivaldiho, Bély Bartóka nebo Georga Friedricha Händela.
Zkrácený záznam „Koncertu za mřížemi“ pak mohou posluchači Českého rozhlasu Ostrava slyšet v sobotním pořadu Galerie mistrů, tedy 19. listopadu krátce po 19té hodině.