Novinky

Kupte si vstupenky na festival Alternativa s předstihem!

V sobotu 19. 11. v 18.00 odstartuje festival přehlídka Malá Alternativa v klubu Kaštan.  Odborná porota (hudební publicisté, muzikanti a zástupci Unijazzu) vybere z pěti uskupení – Bouchací šrouby (Lysá nad Labem), Candy Meatworks (Kroměříž), Tembryo (Praha), Vložte kočku (Praha), Vobezdud (Karlín) nejzajímavější projekt, který bude díky dlouholeté podpoře Svazu autorů a interpretů i v roce 2011 podpořen částkou 10.000 Kč. Zároveň proběhne hlasování diváků, ať už těch, kteří dorazí přímo na místo, nebo těch u online přenosu doma. Výherci diváckého hlasování předá věcný dar zástupce Velvyslanectví Kanady v České republice.
Instrukce pro internetové hlasování budou zveřejněny v sobotu 19. 11. od 17.00 na  této adrese. Začátek je v 19.00, vstupné 80 Kč (vstupenky lze koupit v předprodeji, a to v čítárně Unijazzu, nebo si je rezervovat.
Přehlídku podporuje Svaz autorů a interpretů a Velvyslanectví Kanady v České republice.

V pondělí 21. listopadu bude v Čítárně Unijazzu zahájena výstava tušových kreseb Danielle de Picciotto z Hitman‘s Heel. Tématem jejího aktuálního díla je „umění jako deník“. Deník jako záznam osobních postřehů a názorů na aktuální dění. „Jak se tak snažím porozumět světu kolem sebe, mé umění se stává mým osobním, tajným deníkem, ve kterém mluvím o tom, co hýbe mým životem, o tom, co ho ovlivňuje. Jsem na turné a na cestách už mnoho let a nejlepším způsobem, jak pochopit, odkud jsem přišla a kam mířím, je deník. Dělám jej formou tušových kreseb“. Kresby Danielle de Picciotto budou takto vystaveny vůbec poprvé.
Vernisáž bude spojená s projekcí filmu de Picciotto How Long Is Now (Německo, 2010, 90 min.), mapujícího jeden z předchozích společných projektů s Alexandrem Hackem The Ship of Fools.
V rámci večera proběhne beseda s autorkou i jejím životním partnerem Alexanderem Hackem z Einstürzende Neubauten. Vstup volný, začátek v 19.00.

V úterý 22. 11. ožije zpěvem Jindřišská pasáž. Tento prostor si pro svůj unikátní projekt v rámci festivalu Alternativa vybrala hlasová performerka Laurie Amat, která rozhodně není v České republice neznámá, neboť k její pestré hudební minulosti patří např. také spolupráce s u nás legendární kapelou The Residents na projektu Freekshow, v projektu Tonton Macoutes vystoupila už na Alternativě 1997 a na jednotlivých koncertech v průběhu let představila i své další projekty.  Laurie Amat postupně z Čítárny Unijazzu sestoupá do pasáže a návštěvníci budou moci celou její cestu, dokud se před nimi neobjeví osobně, sledovat v pasáži v přímém přenosu. Vstup volný, začátek v 18.00.

Laurie Amat se v rámci festivalu Alternativa objeví ještě jednou, tentokrát ve společném projektu s pianistou Mirkem Vodrážkou, a to v závěru festivalu, 26. 11. v klubu HooDoo. Mirek k tomu dodává: „Nepracujeme s žádnými hudebními ‚esencemi‘. Je to anarchistická ontologie. Prostě se setkáme, vnitřně naladíme a vkročíme do neznáma.“
A pod vedením Laurie Amat se o tomto víkendu uskuteční i workshop s názvem „Listen To The Silence“.    

Předprodej vstupenek (Ticketpro, Ticketportal, Rekomando, Čítárna Unijazzu) na koncerty v klubu HooDoo:

23.11. středa / HooDoo Music Club
Akron/Family, Hitman´s Heel, Les Hommes Sauvages, Pink Moutaintops
390 Kč - Ticketpro, Ticketportal, Rekomando, Čítárna Unijazzu (členové Unijazzu 340 Kč, k zakoupení pouze v Čítárně Unijazzu)
na místě 490 Kč (členové Unijazzu 440 Kč)

24.11. čtvrtek / HooDoo Music Club
Pět let Polí 5
200 Kč (členové Unijazzu 150 Kč, k zakoupení pouze v Čítárně Unijazzu)
na místě 250 Kč (členové Unijazzu 200 Kč)

25.11. pátek / HooDoo Music Club
FM Einheit + Irmler, Magic I. D., Veselí Filištínové, Kruzenshtern i Parohod, George Cremaschi & Fernando Perales
250 Kč (členové Unijazzu 200 Kč, k zakoupení pouze v Čítárně Unijazzu)
na místě 350 Kč (členové Unijazzu 300 Kč)

26.11. sobota / HooDoo Music Club
Laurie Amat & Mirek Vodrážka, Dagmar Krause + MCH Band, Die Schrauber, Trapist
250 Kč (členové Unijazzu 200 Kč, k zakoupení pouze v Čítárně Unijazzu)
na místě 350 Kč (členové Unijazzu 300 Kč)

V případě včasného zaplacení členství na rok 2012 bude možné mimořádně využít možnosti slevy už při koupi vstupenek na festival Alternativa 2011.

Foto: Laurie Amat (press)