Novinky

Nový videoklip: Friendy Fires - Hurting

A že se zpěvák Friendly Fires Ed Macfarlane nezastaví před ničím. Pod dozorem režiséra klipu Davida Lewandowskiho předvádí své pověstné taneční kroky, sleduje dívku na každém kroku a v žádném případě se nenechá odradit, proto se i párkrát proletí vzduchem. Ani samotná dívka ovšem není bez poskvrnky, jak se ukáže již v prvních vteřinách videa.

Vtip celého videoklipu však tkví jinde. I přesto, že je do kostky promítána Macfarlaneova hlava, tancuje za něj někdo jiný. Zpěvák serveru Spinner.com vysvětlil, že najít někoho, kdo by se hýbal jako on, nebylo vůbec jednoduché: „Ta osoba musela být jednoduše jako já. Musí se na ulici hýbat přesně jako já. Dokonce jsem dostal video, u kterého jsem si říkal: Prosím, neříkejte, že takhle tancují. To je hrůza“.

Friendly Fires v Gossip Girl, ale také ve videohrách

Friendly Fires se i tímto tragikomickým videoklipem vzpamatovávají z letní tragédie, kdy po zástavě srdce zemřel Richard Turner, trumpetista účinkující s kapelou při koncertech. Pár měsíců předtím, v květnu, vyšlo jejich druhé studiové album Pala, jehož název pochází z posledního díla slavného britského spisovatele Aldouse Huxleyho. Skladba Hurting je již třetím singlem z druhé desky. Předcházely mu singly Live Those Days Tonight a Hawaiian Air. Jako čtvrtý singl v pořadí je pak naplánovaná skladba Blue Cassette, která vyjde na začátku prosince.

Kapela se proslavila ještě před eponymním debutovým albem. Jejich singl On Board se dostal do severoamerické verze reklamy, která propagovala nový fitness doplněk k herní konzoli Nintendo Wii, stejná skladba se dostala také do hry Gran Turismo pět na konkurenční konzoli PlayStation 3. Že mají Friendly Fires štěstí na videohry se potvrdilo i v případě skladeb In The Hospital a Lovesick, které se objevily ve hře DiRT 2. Jejich skladby použily také tvůrci americké televizní série Gossip Girl (White Diamonds) nebo v samotné BBC (Jump In The Pool).

Friendly Fires byli v roce 2009 nominování na cenu Mercury Music Prize o rok později pak si pak na konto připsali dvě nominace na prestižní Brit Awards – v kategoriích Nejlepší britská kapela a Objev roku.

Friendly Fires - Hurting
Album: Pala (XL Recordings, 2011)
Délka: 4:10
Režisér: David Lewandowski 

 

Zdroj: Spinner.com