Novinky

Listopadové kolo Rock Café Contest klepe na dveře!

MOMENT

Alternative/Grunge, tak by se dal nejblíže vystihnout styl kapely Moment. Historie kapely je poměrně pestrá. Vystřídalo se zde několik hudebníků, se kterými se vyvíjel styl a směřování kapely. V současné době hraje Moment ve složení: Petr Bucher (bicí), Simona Amlerová (baskytara, vokál), Zbyšek Voňka (kytara, vokál), David Kraus (zpěv, kytara). Kapela je z Hradce Králové. Přednostně se nyní věnují koncertování a oslovování nových fanoušků a klubů. Na kontě mají natočená již 3 dema, jeden videoklip a spoustu odehraných koncertů. Do budoucna plánují koncertovat také v zahraničních klubech, natočit CD a tím dostat svou tvorbu více mezi lidi. Velkou inspirací pro jejich tvorbu jsou např. kapely The National, Interpool, Killers, Franz Ferdinand a další.

Foto: Bandzone

ATD

Kapela  se začíná postupně formovat koncem roku 2006, kdy spolužáci z gymnázia v Benešově Tomáš, Honza a Hnědák spatřili právě v Hnědákovi nástupce Satrianiho… Co na tom, že uměl zahrát tři a půl akordu, prostě jako jedinej něco uměl zahrát. Kluci ale chtěli hrát taky, proto si k sobě přivolali dlouholetého kámoše Fandu jako dalšího potenciálního člena s nabídkou založení kapel, což Fanda ve vidině moci a slávy samozřejmě přijal! Kapela hraje ve složení Hnědák (kytara), Tomáš (kytara), Fanda (basa), Honza (bicí).
Začátkem roku 2007 se přidal zpěvák Matěj, v září 2007 se kapela rozrostla o Hasmanku  (klávesy) a Hnědák z časových důvodů kapelu opouští. V únoru 2008 do kapely přichází nový kytarista Váša. Ke sklonku prázdnin se ale kapela s Hasmankou domlouvá o jejím odchodu, a tak už je od té doby kapela ATD ryze chlapskou záležitostí. V prosinci 2008 vydávají samonákladem první dlouhohrající desku s názvem Možná a v roce 2011 přidávají další album Nadoraz.

Foto: Bandzone

SHOE CUT

Skupina SHOE CUT je trio ve složení: bicí, basa, kytara - zpěv. Občas zazní i příčná flétna. Zařazení do stylu je problém, hoši si pohrávají s jazzem, funky, reggae, hip hopem i dalšími styly a formami, ale zůstávají věrní písni. Svůj styl nazývají SWEETNOISE-PHUNK.

Foto: Bandzone

Rock Café Contest
Středa 30.11. 2011 od 19.30
Praha, Rock Café
vstupné 50,-

Titulní foto: Moment