Novinky

Australané The Kill Devil Hills premiérově v České republice

The Kill Devil Hills jsou typičtí Australané. S ničím si moc nelámou hlavu, hrají ostře od boku a bez rozpaků. Klasický australský sound, hodně blues a po trochách country, rock'n'roll a punk. Drsně upřímné, místy obhroublé a pijácké, jindy zase dojemné a ublížené songy, hodně života a spousta energie. Při poslechu The Kill Devil Hills snadno vytanou na mysli taková jména jako The Beasts of Bourbon, The Gun Club nebo například The Drones, které s The Kill Devil Hills spojuje mnohé. Když rock'n'roll, tak bez zábran, když dojetí, tak hluboké. Klobouky, zaprášené špičaté boty a zaschlé pivo ve vousech.

The Kill Devil Hills vznikli sice až v roce 2003, ale jádro kapely už poměrně dlouhou dobu na australské hudební scéně působilo. Na troskách skupiny Gutterville Splendour Six vznikla  skupina The Drones (vystoupili v ČR v roce 2009), v jedné z prvních sestav této dnes už poměrně dobře etablované kapely se sešli Gareth Liddiard, Rui Perreira, Brendan Humphries a Steve Joines. Zatímco Liddiard a Perreira zůstali věrní The Drones, druhá dvojice založila právě The Kill Devil Hills. Vzájemně dobré vztahy pojí obě skupiny dodnes, Brendan Humphries s The Drones pravidelně pracuje ve studiu.

The Kill Devil Hills působili původně jako akustické trio, ale postupem času se jejich line-up rozvinul až do šestičlenné sestavy a od syrového ale poněkud tradičního country se dostali až k proměnlivému dryáčnickému soundu s vlastním puncem. První album Heathen Songs vyšlo hned v roce 2004, další a nepoměrně úspěšnější The Drought o dva roky později. To už skupina minimálně v Austrálii sllavila celkem slušný úspěch a často vystupovala s místními legendami The Beasts of Bourbon nebo třeba The Dirty Three. Sound kapely se naprosto eklekticky pohybuje od bluesrockových balad až k divokým rockovým výbojům s vypjatými refrény. Swamp blues, country, garage rock nebo gospel mixují The Kill Devil Hills zcela přirozeně a samozřejmě. V Evropě vydávají The Kill Devil Hills pod známým španělským labelem Bang! Records, který se specializuje na vydávání vinylových  alb ostrého garážového rocku a poměrně výrazně sleduje právě australskou hudební scénu. Skupina se tak zařadila po bok mnoha projektů Texe Perkinse, Nikkiho Suddena, Kima Salmona a dalších tamních ikon. Prozatím poslední album Man, You Should Explode z roku 2009 je určitě jejich vrcholem, skupina v létě 2011 nahrávala nové album, které by mělo vyjít zkraje následujícího roku. Ještě předtím vyjde naprosto čerstvý 7“ Week In Pictures/ The Bends a pravděpodobně také živé album nahrávané na jaře v Austrálii.

THE KILL DEVIL HILLS (AUS) + The Drain (CZ)
Pondělí 14. listopadu od 20:00
Praha, A Studio Rubín
Vstupné