Novinky

Česká mladá krev Pitch Bender zahrají za týden v Rock Café

Po úspěšných dvou ročnících formátu showcase koncertů přichystal Bandzone.cz další ročník akce, v rámci které představuje publiku a lidem z hudebního průmyslu své tipy na budoucí hvězdy.

„Princip showcase je jednoduchý. Náš tým vybere ty nejlepší mladé kapely, které se za tento rok objevily. Každá dostane půl hodinový prostor v rámci programu večera. My se postaráme o účast novinářů, pořadatelů festivalů a dalších lidí z hudebního průmyslu, kteří mohou kapelám pomoci. Dál už je jen na kapelách, aby ze sebe vydaly to nejlepší, získaly si publikum na svou stranu a předvedly se v tom nejlepším světle,“ říká Michal Novák, zakladatel Bandzone.cz.

První ročník pomohl např. kapele The Pooh k podpisu smlouvy s agenturou Charm music a následnému vystoupení v roli hostů na koncertech Green Day či Black Rebel Motorcycle Club. Kapelu Hentai Corporation jsme zase mohli vidět v roli předskokanů legendárního Slashe. Většina kapel z prvního ročníku showcase se pak objevila na letních festivalech vč. těch největších jako je např. Rock for People, Jam rock či Trutnov open air. Na druhém ročníku se podařilo také několik podobných úspěchů, kdy např. Pavel Kloupar rovnou v sále potvrdil zájem o skupiny Dirty Blondes a Libido na svůj Sázava fest.

Kromě skvělé možnosti pro kapely jsou tyto večery i velká zábava pro diváky. Showcase je dynamický formát, na pódiu se stále něco děje. Pokud vás jedna kapela nebaví, stihnete tak akorát rychlé pivko s kamarády a už vystupuje další interpret,“ dodává Michal Novák.

Z výběru kapel, které 11. listopadu vystoupí, nás zaujala kapela Pitch Bender.  Okoukli jsme je před několika dny při živém vystoupení v KC Vltavská. Kdo by snad měl tolik odvahy a tvrdil by, že jazzu odzvonilo, toho určitě skupina Pitch Bender jedním představením přesvědčí, že Rayem Charlesem tenhle žánr nezačíná ani nekončí. Kapela má kořeny v Brně, ale před více než rokem se přesunula do Prahy. Vystupuje v Česku a na Slovensku mimo jiné v rámci akce Jazz do regionů, která běží jíž šestým rokem. Další koncertní šňůra jazzového projektu je čeká letos na konci listopadu a začátku prosince.

Loni vydali své debutové album pojmenované Virginology a na příští rok plánují nahrávání druhé desky. Nejvýraznějším členem formace je zpěvačka a autorka textů Sisa Fehérová. Na koncertě ve Vltavské byla bezprostřední, vystupování si užívala, zpívala s lahví Pilsneru v ruce, postěžovala si na to, že nemůže v klubu kouřit a zazpívala tak, že by jí lecjaká prefabrikovaná hvězdička záviděla. Kapelu vede pianistka Iva Korgerová, která je autorkou většiny skladeb. Skupina vystoupí na koncertě portálu Bandzone v pražském Rock Café 11. 11. a další koncert odehraje v brněnském klubu Stará Pekárna 6. 12.

Bandzone.cz Showcase: 6 nejnadějnějších objevů roku 2011 dle výběru serveru Bandzone.cz se představí v krátkých 30 minutových setech za dohledu osobností české hudební scény.
Pátek 11.11.2011 od 20:00
Praha, Rock Café
Vstupné 85/90 Kč

Foto: Bandzone kapely