Novinky

The Mekons pokřtí album Ancient & Mode v klubu Jazz time

The Mekons vznikli v punkové éře a přitom se bouřili proti punk-rocku samotnému - jejich první singl Never Been in a Riot si vzal nemilosrdně na mušku pankáčskou hymnu White Riot od Clash. Hrají hudbu bez ubrousků, která manifestuje pohrdání vším módním. Patří k nejdéle fungujícím, invenčním a tvůrčím kapelám. Stali se oblíbenci anglického DJe Johna Peela i amerických rockových autorit Greila Marcuse či Roberta Christgaua. Kritik Lester Bangs prohlásil, že "Mekons jsou tou nejrevolučnější kapelou v historii rock 'n' rollu". Překračují hranice punku ke country, reggae a elektronice, znějí jako fiktivní mix The Clash s Davidem Byrnem a Hankem Williamsem.

V repertoáru mají například coververzi Heart of Stone od Rolling Stones, a i když jejich styl vedle ozvěn punku staví na melodiích, kapela je proslulá pohrdavým přístupem ke komerční romantice Paula McCartneyho či Phila Collinse. Jejich texty jsou nabité jízlivou ironií, posluchače nabádají aby "zruinovali svůj bezpečný a šťastný život, než bude příliš pozdě". Zpěvák a kytarista skupiny Jon Langford je legendou britské undergroundové scény jako autor, producent a výtvarník, na strunné nástroje hraje Lu Edmunds z PiL Damned a Triaboliques, na bicí Steve Goulding z The Rumour Grahama Parkera.

Mekons v Praze pokřtí své 26. album Ancient & Modern, které vychází letos v září. Na probíhajícím turné hrají akustické i elektrické koncerty.

Sestava:
Rico "Eric" Bertie Bell - akordeon, zpěv
Steve Goulding - bicí
Susie Honeyman - housle
Sarah Corina - basa
Lu Edmunds - saz, cumbush
Jon Langford - kytara
Tom Greenhalgh - zpěv
Sally Timms - zpěv
Alex Mitchell - kytara

The Mekons (UK)
Středa 9. 11. 2011 od 20:15
Jazz time, Krakovska 19, Praha 1
Vstupné: Předprodej v síti Ticketpro za 370,- Kč

POZOR SOUTĚŽ

Pořádající agentura Rachot věnovala do soutěže 3x2 vstupenky na tento koncert. Pokud chcete vyhrát napište nám na do půlnoci 6.11. na mail redakce@freemusic.cz název prvního singlu kapely. Do předmětu mailu napište "Soutěž - The Mekons". Nezpomeňte se podepsat celým jménem.

Vyhrávají tři soutěžící, kteří správně odpoví a budou mezi třemi vylosovanými.