Novinky

Belleruche + Photolab, Fléda, 28.10.2011

Měli důvod se vracet, lehce upocené vystoupení v odpoledních hodinách festivalu překypovalo úžasnou atmosférou, obecenstvo v plavkách s teplým rumem - co víc si může hudebník přát než blaženého posluchače. Svoji letošní návštěvu našich končin započali Belleruche opět na Slovensku, v bratislavském KC Dunaj, odkud se přesunuli do pražského Paláce Akropolis. Tady jim publikum předehřál geniální Floex s novým albem Zorya, se kterým se my brněnští můžeme seznámit ve středu opět na Flédě - s tandemem předskokanů Dva a Kazetami. Krásně se to proplétá, není-liž pravda.

Úkolu předehřát brněnské publikum před Belleruche se ujala indie-popová kapela Photolab v čele s Magdalénou Šalamounovou - zpěvačkou Améliovského vzhledu i křehkého projevu. Ačkoliv nešlo o živelné vystoupení, publikum se rozhodně chladné nebylo. To největší charisma večera však stále dřímalo schované v zákulisí.

Kathrin de Boer, ústřední postava Belleruche, oplývající tajemným, velmi unikátním hlasem, zajisté nenechala jediné mužské oko nedotčené. Šarmantní diva brněnské publikum provedla průřezem kariéry, neopomněla ani na album Turntable Soul Music, které kapelu vyneslo mezi ty nejzajímavější, jež elektronický soul může nabídnout. Následující alba The Express a loňské 270 Stories etablovaly  Belleruche v evropském multižánrovém měřítku. O tom, že to vše není jen náhoda ukázala kapela kvalitou jež zaplnila brněnskou Flédu právě v onen sváteční pátek.

Petra Kneslová