Novinky

Eddie Sedgwick dnes na 007 a v pátek na Muzejce

Alterego Justina Moyera, který se coby člen El Guapo (Dischord), Supersystem (Touch and Go) a naposled Antelope (Dischord) postaral o pěknou řádku vynikajících desek. Vedle hraní se všema těmahle kapelama měl ale vždycky Justin „svoje dítě“ - projekt Edie Sedgwick, který prezentuje jako reinkarnaci legendární Warholovy herečky z přelomu 60. a 70. let stejného jména.

Dráždivé beaty a typický naléhavý Justinův vokál, do toho ozvěny čistého zvuku, který dotáhli k dokonalosti Antelope: Edie Sedgwick je svěží, zábavná záležitost a v současnosti jedna z mála aktivních kapel na Dischord Records (Fugazi, Minor Threat, Make Up,…), kde letos vyšla v pořadí čtvrtá deska Love Gets Lovelier Every Day. Pulzující, energická a neuvěřitelně chytlavá muzika, která připomíná mix PIL, Le Tigre, Beastie Boys a The Make-Up. Justin tentokrát bez převleku Edie Sedgwickové zato obklopen třemi spoluhráčkami během svého setu nastavuje zrcadlo showbyznysu a tak své songy pojmenoval po filmových hollywoodských hvězdách. Nejvyšší čas si zopakovat jeho neuvěřitelně zábavnou a rozdováděnou show!!

Druhou americkou kapelou tento večer bude trojka OLD GROWTH z Portlandu, složená z členů  Twelve Hour Turn a Scince Of Yabra. Spříznění bratři s kapelou Daitro potažmo 12XU (se kterými o den později pokračují v evropském turné), potěší milovníky garage rock´n´roll punku ve kterém je cítit odér šedesátek.

Domácí kapelou tento večer budou AMBELLYN. Špinavě nevypočitatelný post punk z Ostravska, který zvedne náladu SONIC YOUTH fans.

O after párty se postará DANCE GRENADE SELEKTAZ. Napříč časovou osou a hudebními žánry vytasí selektoři svoje cinklá esa. Na své si přijdou nejen ti co svá těla prohání za rytmů  dance punku, power popu, indie, „divného“ hip hopu, …

Data všech českých koncertů Edie Sedgwick:

17. října – Praha

18. října – Hradec Králové

20. října – Nový Jičín

21. října - Brno

EDIE SEDGWICK (USA), OLD GROWTH (USA), AMBELLYN, DANCE GRENADE SELEKTAZ
Pátek 21.10. od 20:00; Brno, Mju:z

Pondělí 17.10. od 20:00; Praha, Klub 007 Strahov; Vstupné 200 Kč