Novinky

MENU: Monika Načeva & Tim Wright v hradeckém Divadle Drak

Návštěvníci uslyší, jak lze přirozeně snoubit elektroniku s poezií. Projekt lze charakterizovat jako vážnou elektronickou poezii o tajemných, zvláštních, intimních a krásných stavech, které můžeme zažít sami v přírodě. „Emocionální zážitek svobody chci přenést na pódium pomocí poezie psané zvukem i obrazem,“ říká osobitá zpěvačka Monika Načeva, která vypracovala texty z básní české moderny a dekadence 19. století spolu s originálními texty Williama Blakea. O hudební složku alba  The Sick Rose se postaral britský producent Tim Wright (alias Tube Jerk, Germ, Sand aj., remixoval např. pro kapelu Goldfrapp atd.), který již spolupracoval na předešlém albu Mami. Živě bude mixovat, afektovat  pohrávat si s hudbu a zpěvem z rozličných starých syntezátorů smíchaných s nejmodernější softwarovou technologií. Celý koncertní koncept pak doplní ve vizuální zážitek videoprojekce od VJ Texy.

Prezentované album je úzce spjato s výstavou Decadence Now! v pražském Rudolfinu. Byla také v roce 2010 nominována na cenu Anděl za nejlepší elektronické album. Při příležitosti loňského vydání alba The Sick Rose, proběhly pouze dva koncerty v pražské Meetfactory a na brněnské Flédě. Koncerty byly natolik intenzivní a obohacující pro všechny přítomné, že se Monika Načeva rozhodla s projektem pokračovat živě a díky časové vytíženosti Tima Wrighta se však turné uskuteční téměř na rok a den přesně od vydání desky.

Monika Načeva & Tim Wright - MeetFactory, Praha, 2010
Foto: Vráťa Kocourek

Jako host se představí královehradecký  elektronický projekt katsa.theo (Jiří Tilgner) v živém hudebním setu společně se zpěvačkou Milli Janatkovou alias Milli J. Právě toto unikátní spojení dalo vzniknout společném albu Porto, které bylo taktéž nominováno na album roku v anketě Anděl 2010, tentokrát ovšem v kategorii alternativní hudba. Naživo katsa.theo prezentuje abstraktní popové struktury s prvky idm či ozvěnami post-dubstepu. Rozmanitý sampling je mu základem pro vrstvené zvukové plochy, jejich nálady podtrhuje snový zpěv autorských textů v portugalštině Milli J. Precizní synchronizace s jakou vizuálně doprovází svá vystoupení  přináší dokonalé propojení obrazu a hudby.
MENU: Monika Načeva & Tim Wright (UK), host: katsa.theo feat. Milli J.
19. října 2011
studiová scéna Divadla Drak v Hradci Králové
Předprodej:
Hradec Králové - VH Gramo, Čelakovského 609 (Po-Pá 9-18:30, So 9-13)
Pardubice - Dobrá čajovna, Pernštýnská 16 (Po-Čt 12-22, Pá,So 12-23, Ne 14-22)
180 Kč předprodej / 240 Kč na místě
POZOR kapacita sálu omezena!  Prostor bude speciálně koncertně upraven a bude připraveno veškeré zázemí pro návštěvníky, včetně občerstvení.
The Sick Rose Tour 2011 pořádá agentura APPLAUSE booking.
Partnery turné jsou SEMTEX, LIDOVÉ NOVINY a RÁDIO 1.
Partnery hradeckého vystoupení pak jsou VH Gramo, Dobrá čajovna a MAXX – reklamní agentura.

Více informací na :
www.menumusic.cz
www.naceva.eu
www.applausebooking.cz