Novinky

Festival Never Say Die hlásí své další pokračování

Znalci mají jasno, letošní sestava kapel je opět plná zajímavých kapel. Na line-upu nalezneme jména jako SUICIDE SILENCE, DEEZ NUTS, EMMURE, AS BLOOD RUNS BLACK, THE WORD ALIVE, THE HUMAN ABSTRACT nebo VANNA.
Vstupenky na tuto událost můžete kupovat již nyní ve všech běžných předprodejních sítích. Bližší informace vám poskytne web pořádající agentury www.obscure.cz.

Ostře sledovaná pozice headlinera letošního Never Say Die připadla na pětičlennou kalifornskou formaci SUICIDE SILENCE. Jedna z nejvlivnějších mladých kapel na death/corové scéně vydala pod producentskou taktovkou ostříleného mazáka Steva Evettse (The Dillinger Escape Plan, Hatebreed aj.) novou desku The Black Crown a nyní již tedy nezbývá nic jiného, než potvrdit svou výsostnou pozici na blížícím se turné Never Say Die.

Sekundovat jim budou ostřílení newyorčané EMMURE. Rodáci z drsného prostředí Queensu dokáží do své hudby dostat veškeré negativní emoce a agresi, kterými je toto místo nechvalně proslulé. Jako vyslanci ulice si získávají přirozený respekt pro svůj přímočarý styl, ve kterém není místo pro žádné líbivé kudrlinky. V letošním roce jim vyšla zbrusu nová deska s příznačným názvem Speaker of the Dead.

Napjatě očekáváni budou též Australané DEEZ NUTS, neboli formace založená bubenickým mágem JJ Petersem z rozpadnuvších se I Killed The Prom Queen. Jejich hudba ovlivněná hip-hopem a hardcore punkem už nějaké čtyři roky budí zaslouženou pozornost a proto není náhodou, že jejich jméno vidíme hned na třetím místě po SUICIDE SILENCE a EMMURE.

Arizonská metalcorová úderka THE WORD ALIVE patří mezi další rychle nahoru se deroucí spolky. V loňském roce představili dosud poslední nahrávku Deceiver, kterou budou chtít propagovat i na aktuálním turné.

Kalifornští AS BLOOD RUNS BLACK se na soupisce Never Say Die objevili až dodatečně jakožto náhrada za Oceano, což ale nijak nesnižuje jejich postavení. Letos vydaná deska Instinct nabízí kvalitní deathcore, jehož účinky budou naživo devastující.

Velmi neotřelá formace se skrývá pod názvem THE HUMAN ABSTRACT. Připravte se na nekonvenční a progresivní metal/core a jako ukázku přijměte tip v podobě desky Digital Veil.

A poslední, nikoliv do počtu, představme bostonskou post-hardcore kapelu VANNA, která taktéž přiveze ukázky ze svého nového alba.

Vzhledem k počtu kapel nikoho jistě nepřekvapí, že koncert začíná netradičně brzy, tzn. pokud si chcete dát celý line-up, buďte na místě již na 18.h. Vstupenky se budou prodávat i na místě, a to za cenu 540,- Kč.

Impericon NEVER SAY DIE TOUR 2011“:

SUICIDE SILENCE
DEEZ NUTS
EMMURE
AS BLOOD RUNS BLACK
THE WORD ALIVE
THE HUMAN ABSTRACT
VANNA