Novinky

Vladivojna vydává Bohémy a Vladibajky

Původem ostravská hudebnice a výtvarnice má desku s knihou připravenou k vydání na druhou půlku listopadu. Album vyjde na její mateřské značce Bayger Production. Velmi rozmanité písně si Vladivojna sama napsala a také nahrála většinu nástrojů.

Excentrická hudebnice je autorkou i většiny textů, až na jeden, který je z pera Lucie Paulové. Další dvě její básně Vladivojna zhudebnila. „Poprvé jsem vytvořila album, kde jsou texty stejně důležité jako hudba. Tentokrát jsem dala českým textům opravdu veliký prostor,“ podotokla Vladivojna. Jediné dvě anglické písně otextoval Johnny Walker.

První sólovou desku Tajemství Lotopu Vladivojna La Chia vydala po zamražení jejího projektu Banana na podzim roku 2009.

Album jsem připravovala docela dlouho, ale jeho natáčení jsem odsunula pro práci na hudbě k filmu Honzy Hřebejka Nevinnost. Písničky jsem točila v Ostravě se svou stálou sestavou hudebníkům,“ říká Vladivojna La Chia. Dlouhodobě spolupracuje s kytaristou a producentem Alešem Bajgerem a violoncellistkou Terezií Kovalovou. O vyjímečný střelující zvukový rozměr se postaral mistr zvuku Petr Slezák.

Vladivojna La Chia je česká zpěvačka, skladatelka, textařka a malířka.  V roce 2002 spoluzaložila skupinu Banana se kterou vydala 3 alba:  Banana (2003), Trip (2004) a Jungle (2006). V roce 2009 jí vyšlo první  sólové album Tajemství Lotopu, které se stalo albem měsíce v prestižním berlínském obchodě hudby Dussman a získalo dvě alternatiní  ceny Tais Awards za píseň roku a album roku. V roce 2011 složila a  nahrála hudbu k filmu Jana Hřebejka Nevinnost. Vladivojna má teké již  5 let svůj pořad Čajovna na ČRO3 Vltava. Aktivně se věnuje také malbě  a psaní. Vladivojna vystupovala nebo spolupracovala např. s Lenkou Dusilovou, Blue Effect, Varhanem O. Bauerem, Laczem Deczim nebo Amitem Chatterjee.