Novinky

Vyjde v listopadu: Bonus - Náměstí míru

Narozdíl od koncepčního předchůdce vznikalo nové album - podle Bonusových slov - docela nenápadně: "V dubnu jsem  si do práce dones jeden overhead (mikrofon, kterým se normálně zvučí činely) a jednou, dvakrát týdně jsem přišel o hodinu dřív než ostatní a nahrával si, jen tak, nějaký nápady. Postupem času mi ty použitelný z nich přišly jako dobrej základ na EP a v srpnu jsem zjistil, že mám víc než hotovou desku." Nakonec ze svých ranních seancí vybral jedenáct nejsilnějších skladeb, které poslal do studia Gargle&Expel v irském Dublinu na smíchání a postprodukci.

I přes mimoděčné okolnosti vzniku nepůjde v případě nového alba o žádnou nesmyslnou lepenici. Deska funguje pohromadě výborně, má specifickou atmosféru a jedinečný zvuk, ve kterém se Bonus cítí příjemně a skvěle se mu s ním pracuje. "Je to trochu jiný, nový a nečekaný," říká o svém novém albu, "ale pro mě je podstatnej hlavně pocit, že ta věc, na který zrovna dělám, jde dopředu a překračuje mojí předchozí práci. A to Náměstí míru splňuje na sto procent."

Album vyjde 11. listopadu na labelu Starcastic ve formátech - vinylové LP + CD,  placený MP3 nebo FLAC download a bezplatný stream. A proč se bude jmenovat Náměstí míru? "Líbí se mi ta trochu absurdní velkolepost a absolutní hodnota tohodle slovního spojení," vysvětluje Bonus, "ale cejtím ho jako metaforu střízlivýho konstruktivního přístupu, jako opozici nihlismu a apatii. Ta deska je o neutuchající vášni s otevřenejma očima - náměstí míru je duševní stav, zen ulice."
http://bonus.temnysily.cz