Novinky

Swordfishtrombones pokřtí album Aftertaste v Rock Café s Wotienke

SWORDFISHTROMBONES

Kapela existuje od roku 1994. Základní sestavu dnes tvoří Miloš Rejsek (hlasy, harmonika, melodika, akordeon), Karel Krtička (kytary), Dan Petr (bubny, perkuse),  Alois Ponížil (klávesy, trubka, horna) a Michal Moskovský (basa, ex HERE ), který od roku 2009 zastoupil Martina Zaplatílka.
Výrazně na sebe upozornili svým debutem Amorous Fruit z roku 1998. Druhou desku Hunting Season pak produkoval Colin Stuart. Od třetí řadové desky Blood & Milk kapela spolupracuje s producentem Dušanem Neuwerthem, který produkoval také poslední album Aftertaste.  
Swordfishtrombones charakterizuje skladatelský talent kytaristy Karla Krtičky, nakřápnutý vokál frontmana Miloše Rejska a propojení kytarového obsazení s neobvyklými aranžemi dechů, konkrétně trubky a lesního rohu Aloise Ponížila. Na desce Aftertaste do základního zvuku kapely výrazněji než kdy předtím zasahují klávesy a různé studiově procesované zvukové vrstvy.

WOTIENKE

Aktuální EP Please Read This For Me, jež nahrála Wotienke analogově, zachycuje kapelu plnou energie, kterou načerpala za léta koncertování v ČR, Nizozemsku a v okolních zemích. Please Read This For Me je barvitým následovníkem příznivě přijatého debutového alba Wotienke z roku 2009 Mainland Sailors. Jeho čtyři skladby vás při nadčasovém výletu provedou různými náladami. Od příjemné melodičnosti, přes psychadelické okamžiky, zpět do rozverného nadhledu a ironie.

Samotná existence Wotienke a její hudby je neúmyslně spjata s rozpory a paradoxy.  Geografická vzdálenost se vůbec nestala překážkou, ale naopak příčinou toho, že jsou holandská zpěvačka a moravští muzikanti stále spolu. Využili dnešních možností sociálních sítí a crowd fundingu („davového financování”), aby šli do studia s technikou z časů minulých. A po analogovém nahrávání se rozhodli nabídnout své nové písně zdarma ke stažení.

Swordfishtrombones (křest CD) + Wotienke
ČTvrtek 13.října 2011 od 20:30
Praha, Rock Café
Vstupné v předprodeji 130 Kč, na místě 160 Kč

Foto: Swordfishtrombones