Novinky

Esmerine ve čtvrtek na Sedmičce

Esmerine je totiž kapelou, jejíž jádro tvoří perkusista Bruce Cawdron (Godspeed You! Black Emperor) a cellistka Rebecca Foon (Thee Silver Mt. Zion, Mile-End Ladies’ String Auxiliary). Aktuální deska La Lechuza vyšla letos na albelu Constellation a pro Esmerine je už třetím albem jejich desetileté kariéry: debut If Only a Sweet Surrender to the Nights to Come Be True vyšel v roce 2003 a úchvatná deska Aurora následovala o dva roky později. Na svých nahrávkách se Cawdron a Foon – které nyní na kvarteto doplňují hráčka na harfu Sarah Pagé a multiinstrumentalista Andrew Barr – pohybují s grácií sobě vlastní na takřka posvátném hudebním území, vymezeném veličinami jako Rachel´s, Dirty Three, nebo právě Godspeed You! Black Emperor a Silver Mt. Zion.

Přestože je album La Lechuza věnováno předčasně zesnulé zpěvačce Lhase de Sele, nepůsobí nijak pateticky, studeně a vyumělkovaně. Naopak. Esmerine dokáží v neobvyklém nástrojovém obsazení vykouzlit mimořádně silný, uhrančivý zvuk a nesmírně naléhavé melodie.

Koncert na 007 otevře se svým sólovým programem Rebecca Foon, tichý koncert s částečně upravenou Sedmičkou i pro sedící publikum začne ve 20.00.

ESMERINE (CA, Constellation Rec.) + REBECCA FOON (CA)
Čtvrtek 6. října 2011 od 20:00
Praha – Klub 007 Strahov
Vstup 250 Kč