Novinky

Letošní sedmé kolo soutěže kapel Rock Café Contest vypukne dnes večer

PAHEYL
Kapela Paheyl se v hudebním průmyslu pohybuje již bezmála šest let. Skládá se z pěti členů v čele s mladou a krásnou zpěvačkou. Všichni členové mají bohatou hudební historii a jsou zkušení muzikanti. V „rejstříku“ kapely je již jedno demo a zbrusu nová deska s názvem Krámek, jejíž křest se bude konat 12.10.2011 v Plzni. Vzhledem k podpoře klubů a v poslední době i starosty jedné plzeňské městské části se kapela začíná výraznou měrou zapisovat do uší široké veřejnosti. Kapela se vyznačuje nadhledem, skvělou náladou a komunikací s publikem i mezi sebou na podiu. Vzhledem k širokému záběru co se stylů týče (od RnB po prvky punku) – vše vlastní tvorba (kromě jednoho coveru pro pobavení publika) věříme, že se publikum skupiny Paheyl bude i nadále tak skvěle rozšiřovat.

NEON FOX
Kapela NEON FOX vznikala v průběhu roku 2008. Základ kapely - Jitka Zemanová (zpěv), Michal Cífka (bicí) a Petr Polman (baskytara) - společně už dříve způsobil v indie-shoegaze kapele Strange Way, která zastavila svou činnost v roce 2007. V roce 2008 Petr Polman a Josef Hromádka dali vzniknout NEON FOX. Hlavní vize byla propojit klasický syrový zvuk živé kapely s elektronickou hudbou. Dále k sobě přibrali Jitku a Michala. Určitý čas zkoušeli v této sestavě a pak k sobě po dlouhém hledání přibrali kytaristu Ctibora Bibina Špačka (ex Mincing Fury ... death metal/grind core).
Neon Fox stihli odehrát několik koncertů převážně na domácí půdě rodného Brna. Společně s divadelním seskupením Služebníci lorda Alfreda kapela pořádá multikulturní večery na Flédě, kde se propojují elementy divadla, živé kapely a DJs. V květnu roku 2010 kapela natočila své první demo nesoucí nazev Tripcore, které je k poslechu a volně ke stažení. V této chvíli kapela pracuje na propagaci natočeného dema a zaměřuje se na koncertni aktivity.

ŽÁDNEJ STRES
Východočeská partička vznikla v roce 2005, jejímiž členy jsou: Sláva, Fíla, Máca, Danda, Venda, Mary a Majčl...
Muzika, kterou vám Žádnej Stres pouští do uší, vznikla převážně z dílny všech členů kapely. Většina textů je v češtině a styl nebo žánr, říkejme tomu, jak chceme, společně s pozounem, trumpetou a harmonikou představuje našlápnutý Punk-SKA-Punk!!!
V současné době má Žádnej Stres na kontě první studiové album, které nese název To je Vono.

RC Contest: PAHEYL + NEON FOX + ŽÁDNEJ STRES
Pátek 30.9.2011 od 19.30
Praha, Rock Café
Vstupné 50 Kč

Foto: Neon Fox (promo)