Novinky

Poslechněte si: Midi Lidi - Operace "Kindigo!"

Na Operaci „Kindigo!“ se vrací čistá radost a  přicházejí hity i city. Deska je ale zároveň i hodně legrační, říkají o třetím albu Midi Lidi. Jejich novinka je ve srovnání s předchozí deskou Hastrmans, Tatrmans & Bubáks plná optimismu a podle průzkumu, který provedla sama kapela, se stane sedmým nejlepším českým albem všech dob.

Operaci „Kindigo!“ Midi Lidi nahrávali na Flédě a v domácích studiích Lívanec a Myslivna, závěrečný mix měl na starosti opět Ondřej Ježek ve studiu JáMor. Do závěrečných prací zasáhl i nový člen kapely Tomáš Kelar.Hrozně se nám líbily některé písničky, které Tomáš složil pro Čokovoko a líbila se nám i jeho britská kapela Mountaineers. Navíc je to náš dlouholetý kamarád, se kterým jsme na podobné hudební vlně. Jeho přínos se brzy projeví hlavně na koncertech, kde bude krom jiného hrát na živé bicí. Už trochu pracoval i na produkci alba a i díky němu vznikl patrně největší hit desky Na co nesmíš zapomenout. Je to naše zatím asi nejextrémnější poloha, něco mezi Beach Boys a nabádavým rockem,“ říká Marek.

Seznam skladeb:
01 Mejdan století
02 Someone who you like
03 Ráno
04 Rád vařím
05 Rozhledna
06 Chata
07 Projdeme se koupelnou
08 Na co nesmíš zapomenout
09 Praděd
10 Patriot magor
11 Doktor
12 Ploužák proti všem přízrakům
13 Den
14 Operace „Kindigo!“

Kdo jsou Midi Lidi:
Petr Marek: programování, kytary, klávesy, perkuse,  texty, zpěv
Prokop Holoubek: bicí, klarinet, zobcová flétna, klávesy, programování
Markéta Lisá: klávesy, kytara, saxofon, zvuky, zpěv
Tomáš Kelar: bicí, klávesy, programování

Hosté:
Bára Kratochvílová (DVA), Monika Midriaková

Po vydání nového alba kapela plánuje od 13. října česko-slovenské turné s košickou kapelou Puding pani Elvisovej. Současně uvádí Petr Marek jako režisér do kin i svůj nový film Nic proti ničemu, který byl v předpremiéře uveden na MFF v Karlových Varech a LFŠ v Uherském Hradišti. Dramaturg karlovarského festivalu Karel Och ho považuje za nejlepší českou komedii za posledních sedm let. Na Slovensku pak film dokonce omylem označili za nejlepší českou komedii vůbec. Po filmu Protektor, za jehož hudbu kapela obdržela Českého lva, tak Midi Lidi znovu útočí souběžně na dvou úrovních.

Operace „Kindigo!“ vychází 30.9.2011 u X Production a Bumbum Satori.