Novinky

Právě vychází: Vees - Foe Dry

Od svých začátků a po vydání EP Johny Moon VEES urazili velký kus cesty a z rock'n'rollu se stal jejich životní postoj. „Když jsme začínali, ve zkušebně jsme se nebavili o ničem jiném, než v jakém momentu začne Jimmy Page v té které písničce hrát nějaký riff - a dá se říct, že právě na Zeppelinech jsme se naučili hrát. Dnes nás ale už mnohem víc inspiruje moderní muzika,“ dodávají VEES, pro které je šablona klasického rocku dávno úzká.

Nejsilnější zbraní přitom není jen osobitý přístup ke starým kytarovým vzorcům, s kytarovými a bubenickými sóly, ale také jejich odzbrojující živá vystoupení. „Ve studiu si dnes může každý vymyslet cokoli, ale ne každý to umí hrát naživo. My živé koncerty a improvizované jamování umíme,“ říká kapelník Bernard.

Typickým vtípkem kapely je už samotný název alba Foe Dry (V3 = fau drei). „Je to taková pěkná přesmyčka. Jsme tři véčka… a zároveň to znamená nikdy nevyrobenou raketu, kterou právě my odpálíme. Všichni se shodneme na tom, že právě Foe Dry je po nultém EP náš oficiální start,“ říkají VEES, kteří se rozhodli album vydat nikoli na obvyklém formátu CD, ale v mp3 a na vinylu. „Vinyl je pro nás ta nejlepší platforma – klenot, který můžeš doma vystavit a který v osobním prostoru může něco dotvářet, díky velkoformátové grafice. Mp3 je zas cesta jak usnadnit fanouškům poslech, grabování z CD a stahování nekvalitních a neautorizovaných mp3. Součástí každého vinylu bude unikátní ručně dělaný plakát, šablona a kód ke stažení mp3 zdarma. Chceme jen říct nahlas: Můžete si naši desku stáhnout zadarmo na internetu nebo přímo od nás za menší peníze a v nejlepší kvalitě. Budeme vám vděční a budeme si vás pamatovat,“ dodávají VEES.

Album Foe Dry vyšlo 27.9.2011 jako mp3 download a o pár týdnů později vyjde v limitované edici také na vinylu. Na produkci v lipovském Studiu Šopa se podíleli vedle kapely také Stanislav Valášek a Sičák (The Pooh).

Seznam skladeb alba Foe Dry:
01 Post the Rock
02 Johny Moon
03 Wooden People
04 Supernova
05 Summerday
06 The Little One
07 Continuing Story of Suzie and David
08 Give Me My Money Back!
09 Lie!Lie!Lie!
10 She’s so Busy
11 No More Chance

Bio

Nevykalkulovaná retro kapela, tři kluci, tři bratři, od nepaměti spolu, to jsou VEES (dříve VVV). Hodní synové svých otců. Vzorní přátelé svých přátel. Produkují něco, co máme rádi, bez ohledu na to, co se říká v televizi. Otcové jim sice naordinovali 60’s, oni ale v touze po fanynkách či díky vlastnímu pubertálnímu vzdoru dále hledají ve vodách rokenrollí.
Trvalo tři roky, než se z VVV stalo něco víc. Tři roky Mates, Franta a Bernard zkoušeli ve zkušebně, podomácku nahrávali své písničky, hráli v různých jihočeských klubech a plánovali desku. Měli bandzone i myspace se spoustou fanoušků. Véčka se nepřestávala snažit - rock’n’roll, energická vystoupení, úzké kalhoty a dlouhé vlasy. Bubeník svými sóly uzavíral koncert, basák skákal po aparatuře, kytarista nezůstal na místě. Davy pod pódiem šílely. Žádná kopírka ani revival, ale současná autentická divoká kytarovka, která v ČR nemá konkurenci. První oficiální nahrávkou je EP Johny Moon vydané na jaře 2010 u X Production. Remixy na něj přispěli Ventolin (Kazety) a Moimir Papalescu. V roce 2011 VEES spolu slaví pět let.

VEES:
Jan Bernard Vaněček - basa, zpěv, věneček
František Vácha - buben, činel, lapeš
Mates Vodička - kytara, zpěv, carex

Přehled koncertů:
10.10. Roxy Praha
12.10. Anděl Café Plzeň
15.10. Velbloud České Budějovice