Novinky

Radio Wave STIMUL festival - maraton alternativní hudby 1.10. v Arše

Hudební program celého dne bude opravdu pestrou hostinou. Vystoupí alternativní hip hopeři Shabazz Palaces, kteří jsou vedlejším projektem Ishmaela „Butterfly“ Butlera z respektovaných Digable Planets. Milovníci syntezátorů si přijdou na své s hvězdami aktuální vlny tzv. „hypnagogického popu" Emeralds, svůj potemnělý post-punk představí The City Kill z Dánska a do tajů zvuku klasického nástroje nás zasvětí islandská violoncellistka Hildur Gudnadóttir. Na závěr ale všechny roztančí DJ set elektronické superstar Peaches.

Samotným koncertům budou předcházet přednášky a také workshopy s českými i zahraničními hudebníky, návštěvníci nebudou ochuzeni o projekce zajímavých klipů, záznamů koncertů a hudebních filmů. „Chceme, aby Divadlo Archa žilo současnou alternativní hudbou celý den,“ vysvětluje ředitel festivalu Jan Vávra. Po celou dobu trvání jednodenního festivalu bude také z pražského Divadla Archa probíhat vysílání Radia Wave a organizátoři toto dramaturgické propojení vetkli taky do názvu festivalu: Radio Wave STIMUL festival.

Radio Wave tak dává svému vysílání nový rozměr. Vůbec poprvé totiž sezvalo k účasti tolik zahraničních interpretů, které můžou posluchači znát z jeho playlistu. Propojení Radia Wave a STIMUL festivalu v Divadle Archa je tak logicky další metou na cestě za hudebně zajímavějším a objevnějším rozhlasovým prostředím v Česku. „Stimulovat posluchače novou hudbou je jedním z podstatných cílů Radia Wave a jakožto milovníci koncertů pak přirozeně vyhledáváme situace, jak naší snahu přenášet i mimo digitální svět,“ říká hudební dramaturg této stanice Tomáš Turek. „Radio Wave STIMUL festival je tedy dalším vyústěním snahy dát najevo, že jsme stále naživu a v plné síle,“ dodává.

Kompletní program festivalu:
15:00 – otevření prostoru
15:30 - 16:30 / malý sál Radio Wave Video Session – komentované pásmo videoklipů skladeb z playlistu Radia Wave (Tomáš Turek a Aleš Stuchlý / Radio Wave)
16:30 - 17.30 / malý sál - Jak se dělá Radio Wave? - Workshop, diskuse a improvizované vysílání s redaktory Radia Wave. (Robert Candra, Zuzana Rejchová / Radio Wave)
17:30 - 18:15 / foyer - Shabazz Palaces – debata se členy hudební skupiny (moderuje Karel Veselý)
18:15 - 19:15 / malý sál - Ableton Live 8 / Red Bull Music Academy Infosession
Beat boxing a live looping exhibice v Ableton Live 8 a prezentace Red Bull Music Academy.
19:30 - 01:30 / velký sál - koncerty:
19.30 - 20.10 Hildur Gudnadóttir
20.20 - 21.00 The City Kill
21.30 - 22.20 Emeralds
22.40 - 23.50 Shabazz Palaces
00.00 - 01.30 Peaches (DJ set)
18:30 - 02:00 / kavárna ve foyer - DJs Radia Wave (Karel Veselý, Jan Bárta, Blue Black, Jiří Špičák)

Příjemnou zprávou pro návštěvníky je také dostupná cena lístků. V předprodeji vyjde vstupné na 250 korun. Na místě pak o stokorunu dražší.

Více informací naleznete na oficiálních webových stránkách akce.

Radio Wave STIMUL festival.
Sobota 1. října 2011, 15:00, koncerty v 19:30
Praha, Divadlo Archa

Foto: Peaches