Novinky

Noc kraut-elektroniky, psychedélie a rytmické elektroniky v klubu Boro

FUKA LATA (PL)
Psychedelická zvuková teritoria, které zacházejí do dronových útočišť, ale cestou zamíří i do “avant-popových” vod. Fuka Lata je polský projekt, který tvoří zpěvačka a elektronická experimentátorka a bývalá divadelní herečka, éterická Lee DVD alias Małgorzata Neumann a kytarista Michał Laszkiewicz. Jejich zvuk je snový a kosmický, transcendentální, nepolapitelný a podmanivý zároveň. Jejich pětitrackové EP Other Sides vyšlo u polského labelu Audiotong. Jejich živá vystoupení připomínají pohanské rituály, jsou surrealní a tajemné.

LENHART TAPES (SRB)
Zašumněná pravoslavná liturgie, orientální písně z Blízkého východu, rytmická a nekompromisní noisová hudba. Takhle by se ve zkratce dala popsat produkce Vladimíra Lenharta ze srbské Kovačice. Lenhart Tapes je projekt, který naživo ze čtyř pokazených walkmenů, jedného mixpultu a množství obskurních kazet nalezených na balkánských blešácích, dokáže vytvořit bohatou a často velmi taneční zvukovou atmosféru.

ZELENÝ ANTOIN vs. vj GND (SK/CZ)
Lokální support v podání Antoin live, což je zlé dvojče brněnského Jacqua Kustoda. Jacques je momentálně na cestách, kde sbírá další zvukové zážitky, a Antoinovu drsně romantickou hudbu naživo podpoří svými vizuálmi GND.

Fuka Lata, Lenhart Tapes, Zelený Antoin vs vj GND
Čtvrtek 6 října
BORO CLUB, Brno