Novinky

Premiérový koncert Doggybag za týden ve Vagonu

Kytarovka  Doggybag přináší osobitou směs rocku a blues s vůní funku i latiny. Repoertoár Doggybagu je postaven na chytlavých kytarových riffech, bluesových i popovějších melodiích a moderní české poezii (Radek Malý, Jiří Žáček, Ondřej Fencl). Pro inspiraci Doggybag sáhnul také k Joe Bonamassovi.

10.října sekapela představí v pražském klubu Vagon za podpory pražských Fake Town a plzeňských ILL Fish.

Kdo jsou Doggybag?

Na jaře 2011 se Michal dohodl s Veronikou Fialovou, finalistkou a vítězkou řady pěveckých soutěží a výraznou postavou Lounského Ruxaku a dalších kapel, že spustí nový projekt. Michal právě ukončil angažmá v Nahoře Pes a Veronika se rozhodla přestěhovat kariéru do Prahy. Oba postupně sáhli do okruhu známých i neznámých a vylovili z něj ostříleného rockera a bubeníka Karla a zručné posily v osobě Markéty (basa) a Adama (kytara). Kapela  zahájila koncertování mimopražskou premiérou na festivalu Greenfieldfest a pokračovala několika koncerty v severních a středních Čechách. 10.října se přichází představit do Pražského Vagónu.

Sestava:

Veronika Fialová (zpěv) - spoluzakladatelka osobitého Lounského Ruxaku, zpívá s Hypobandem, proletěla úspěšně řadou soutěží a studuje zpěv u profesorky Lídy Nopové.

Markéta Haová (baskytara) má široký záběr a znáte ji třeba z libereckého jazz-rockového Pop St.Clare.

Adam Balcar (kytara) žije ve světě blues a rock'n'rollu, dnes ho ale také často potkáte v pražských klubech a lodích s improvizačním projektem Zábor.

Karel Jenčík (bicí) prošel Arakainem, Energitem, kultovním Drakarem a mnoha jinými kapelami, které formovaly českou rockovou historii.

Michal (kytara) začínal s novovlnní Řepnou kampaní, odbočil do bluesového R.B. Kvartetu, vystudoval pár let na Ježkově konzervatoři a posledních pět let brázdil české kluby s Nahoře Psem. Je hlavním autorem hudby a části textů.