Novinky

Magičtí Enables ve čtvrtek v A Studiu Rubín

Sloka, refrén, melodie? Nic z obvyklých postupů ve zvuku Enablers nehledejte. Hudba tohohle kvarteta je postavená na něčem jiném. Téměř magická souhra čtyř muzikantů ze San Franciska ignoruje klasickou strukturu skladeb a soustředí se na detailní vykreslení neopakovatelné atmosféry. Plíživé vybrnkávání, opakující se motivy, monotónní vokál – Enablers kombinují to nejlepší z Oxbow, Slint a Lungfish do jednoho působivýho obrazu.

Členové kapely jsou mimochodem respektovaný veteráni: kytarista a známej zvukovej inženýr Joe Goldring spolupracoval se Swans i se Steve Von Tillem z Neurosis, baskytarista Kevin Thomson hrál v Nice Strong Arm a Timco a s Goldringem hrál už v Morning Champ a Touched By A Janitor. Kapelu doplňují bubeník Doug Scharin (ex – Codeine, June of 44, Mice Parade) a „recitátor“ (protože v muzice Enablers se fakt nezpívá) Pete Simonelli, jehož zvláštní projev dodává skladbám Enablers neopakovatelný nádech tichého šílenství. Aktuální deska Blown Realms and Stalled Explosions vyšla stejně jako předchozí Tundra na zajímavém berlínském labelu Exile On Mainstream (obě nahrávky jsou v distribuci Silver Rocket), Enablers ale začínali svoji nahrávací kariéru na Neurot Records deskou End Not.

Enablers už v Praze jednou hráli – v létě 2009 doslova zhypnotizovali strahovskou Sedmičku. Teď se vracejí do intimního prostředí A Studia Rubín, kde jim budou 22. září dělat společnost Zutro, zástupci pozoruhodný jihočeský scény.

ENABLERS (USA) + ZUTRO
Čtvrtek 22. září 2011 od 20:00
Praha – A Studio Rubín
Vstup 250 Kč