Novinky

Olomoucký S-cube po rekonstrukci dnes spouští podzimní program

Oficiální otevření klubu je plánováno na pondělí 19. září. To znamená zahájení provozu s programem sedm dní v týdnu, jenž zahrnuje koncerty českých i zahraničních interpretů, studentské večírky, klubové akce či divadelní a filmová představení nebo workshopy. S-cube bude na podzim hostit i doprovodný program Týdne Improvizace či festivalu světla a videomappingu Vzáří,“ řekl Ondřej Martínek, dramaturg nového multižánrového prosotoru. V průběhu září se mohou nejen studenti těšit na řadu studentských uvítacích a seznamovacích večírků, dvě představení Divadla na cucky, jemuž je S-cube novou domovskou scénou, či na třetí ročník Moravského industriálního festivalu. V prvních čtrnácti dnech proběhne také několik koncertů. Na pódiu se objeví brněnští Plum Dumplings či populární Kazety, jež patří vedle uskupení Midi Lidi k průkopníkům tzv. minimalistické elektroniky u nás.

Asi největšími lákadly nejen pro mladší generaci budou v září dvě klubové noci. V předvečer Dne české státnosti proběhne v S-cube staronová taneční akce Bubbles, která patřila po dlouhá léta k nejprestižnějším akcím žánru techno na střední Moravě. Naposledy proběhly Bubbles v KD Sidia s více než tisícovkou návštěvníků. Hlavní hvězdou večera bude tentokrát irská dj´ka Clodagh, kterou doplní čeští dj Orbith, Michael C či Woslcha. Ještě více návštěvníků přiláká zřejmě pátek 30. září, kdy v S-cube proběhne drum´n´bassová noc Cubes. Na dvou scénách se vystřídá desítka djs, do jejíhož čela se postaví mladý slovenský dj a producent B-complexem, který produkuje pod britským labelem Hospital Records. „Jeho přelomový singl Beautiful Lies má na YouTube více než pět milionů zhlédnutí a na Facebooku se k návštěvě páteční klubové noci hlásí více než devět set lidí,“ doplňuje Martínek.

S-cube, který doznal v minulých měsících značných interiérových i technických změn, nabídne atraktivní program ale i v dalších měsících. Již v říjnu do prostor „Eska“ zavítají Sunshine, Niceland, Arakain, Tatroska, Jananas či projekt excentrického britského hudebníka Chrise Cornera – IAMX. Právě jejich koncert je podle vedení klubu největším hudebním lákadlem příštích měsíců. „IAMX jsou pro nás jakousi první zkouškou toho, jak přijmou místní špičkové zahraniční interprety, jež bychom rádi v Olomouci do budoucna viděli a které doposud hostila jen Praha či Brno,“ upřesnil Jan Piskač, nový šéf klubu. S-cube se profiluje jako univerzální kulturní prostor, jehož cílem je obohatit olomoucký kulturní život o žánrově pestrou a neokoukanou nabídku koncertů, divadel, filmových projekcí, festivalů, workshopů a performance.

Informace o S-Cube najdete na Facebookovém profilu a na oficiálních webových stránkách klubu.

Kontakt:

Ondřej Martínek, dramaturg
+420 777 587 517, scube.produkce@gmail.com

Jan Piskač, šéf S-cube
+420 777 059 150, 15minut@seznam.cz

Jan Žůrek, Divadlo na cucky, Divadlo Konvikt o.s.
+420 728 180 478, zurek@divadlokonvikt.cz


Přehled interpretů v rámci podzim/zima 2011 v S-cube:
Kapely:
IAMX (GB), TATA BOJS, PRAGO UNION, SKYLINE, SUNSHINE, PRAGUE CONSPIRACY, JANANAS, TATROSKA, ČANKIŠOU, EVOLUTION DEJAVU, WWW, ZION SQUAD, ČOKO VOKO, NICELAND, KOFE-IN,
NO DISTANCE PARADISE, THE POOH, VOLANT, HOMEBWOYRASTA, SUNFLOWER CARAVAN, QUEENS OF EVERYTHING, HAZYDECAY, SUNSET TRAIL, ONE NIGHT STAND, ALL SOUNDS ALLOWED (PL), FOOLK (SK) ad.

Djs:
B-COMPLEX (SK), CLODAGH (IRL), TOKY (SK), ORBITH, CHRIS SADLER, MICHAEL C, WOLSCHA, MICHAEL SCUBERMAN, KAISER SOZE, MICHAL POLIAK, TRÁVA, RIDO, PIXIE & SUKI, BOUNCE!BOUNCE!, X.MORPH, HAUSAGGREGAT, JAHRIDER, BASSTIEN, SHADOWBOX DJs, DRUM UP DJs, DRTEK DJs ad.

Divadlo:
HUSA NA PROVÁZKU, DIVADLO PETRA BEZRUČE, VOSTO5, DIVADLO DNO, DIVADLO NA CUCKY, 15 STEPS, IMPROLIGA, NANOHACH ad.