Novinky

Zion Train se v listopadu představí v Praze

Zion Train založil Perch (live dub mix /produkce) v roce 1990, později se přidal Cod (melodica/produkce), Tench (produkce), Molara (vokál), Hake (trubka) a Forkbeard (trombón). V letech 2001 až 2005 obohatil kapelu o další vokály Dubdadda a Bigga nahradil Forkbearda na trombón v roce 2001. Nakonec přišel v roce 2009 do kapely tenorsaxofonista Richard Doswell. Obsazení kapely bylo vždy flexibilní, ale naživo je frontmanem Dubdadda doprovázený dalšími zpěváky.

Zion Train jsou pionýry stylu Dub/Dance a jeho nevyhlášenými hvězdami první velikosti už po dvě desetiletí. Kapela byla součástí undergroundové scény v Británii během devadesátých let a zároveň průkopníky té nejlepší muziky Roots Reggae během tohoto období. Jsou jedni z nejlepších živých dubových kapel na světě a jsou proslulí svým mixem dynamického dubu a akustických nástrojů s vynikajícími zpěváky.

Začátkem roku 2010 se Perch nastěhoval do studia a začal skládat skladby pro další, v pořadí desáté dlouhohrající, album Zion Train, které dostalo název State of Mind a které vyšlo v září 2011. Předchází mu singl Rainbow Children, původně klasická skladba od Aswad, na níž se jako vokalisté sešli Brinsley Forde a Dubdadda. V červnu letošního roku také vyšla kompilace The Very Best of Zion Train – Dub Revolutionaries na labelu Nascente.

V rámci propagačního turné k albu State of Mind se legenda žánru pražskému publiku představí 2. listopadu od 20:00 v Lucerna Music Baru.

Zion Train (UK)
Středa 2. listopadu od 20:00
Praha, Lucerna Music Bar
Vstupenky za 300,- Kč + poplatky jsou k zakoupení v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal, v pokladně Lucerna Music Baru bez poplatku. Na místě v den koncertu za 400,- Kč.

Foto: Perch (Bartek Muracki)