Novinky

FiHa dnes na vlnách ČRo Ostrava

Kapela FiHa, jejíž tvorba nezapře inspiraci ostrovní scénou, vydala na začátku tohoto roku debutové album „We Are Angry... So What?!“. A byl to debut, na který se v hudebních vodách netrpělivě čekalo. Už po vydání pilotního singlu Angry totiž řada hudebních kritiků ostravskou formaci pasovala na hudební objev roku. Kapela dostala pozvání na prestižní festivaly Rock for People a Colours of Ostrava. Ostatně právě ředitelka ostravských Barev Zlata Holušová debutovou desku pokřtila. „Kapela považuje debut za své první Best Of. Jedenáct písní na CD představuje průřez toho nejzajímavějšího, co FiHa za pět let své existence vytvořila,“ míní Gabriela Plchotová, manažerka kapely FiHa.

Kapele FiHa sice učaroval brit-pop, rozhodně ale britský sound nekopíruje. Nabízí hravé a přímočaré hity okořeněné vícehlasy a precizní angličtinou. Dosud nejvýraznější kytarový debut letošního roku se představí i v hudebním studiu S1 Českého rozhlasu Ostrava. A to v přímém přenosu ve čtvrtek 15. září od 18.00 do 19.00 hodin. Koncert bude už tradičně přístupný i veřejnosti. Pro návštěvníky studia bude i po 19. hodině pokračovat. Vstupenky v hodnotě 60,- Kč lze zakoupit v předprodeji a v den koncertu na recepci Českého rozhlasu Ostrava a v Ostravském informačním servisu.

Český rozhlas Ostrava naladí posluchači na frekvencích: REGION 99,0 FM * Ostravsko 107,3 FM * Těšínsko 105,3 FM * Opavsko 102,6 FM * Bruntálsko 95,5 FM nebo také ZDE  a ZDE.