Novinky

Právě vychází: Floex - Zorya

Floskule "netrpělivě očekávané album" je jednou z nejvíce nadužívaných. V případě Floexe se netrpělivé vyhlížení postupně proměnilo v trpělivé a posléze se už jen doufalo, že ne v marné. Jenomže, i když si někdy Tomáš Dvořák dává pořádně načas, výsledek nakonec vždycky stojí za to. Po 10. letech vychází jeho druhé studiové album Zorya a zdá se, že se stane neméně zásadním počinem na české scéně, jako tomu bylo v případě první desky Pocustone.

Tracklist alba Zorya:
1. Ursa Major (4:55)
2. Casanova (5:56)
3. Blow Up (3:02)
4. Precious Creature feat. James Rone (5:26)
5. Forget-me-not (7:00)
6. Veronika's Dream (5:15)
7. Perlin Noise (1:17)
8. Petr Parler(5:38)
9. Nel Blu feat. Musetta (5:20)
10. Mecholup (5:19)
11. Zorya Polunochnaya (3:11)

Co by byla deska bez hostů, kteří se sešli napříč geografickým hranicím a s kterými se povětšinou autor propojil skrze svou soundtrackovou tvorbu. Stěží by byl Casanova bez trumpety Oskar Töröka, Precious Creature bez vokálu Jamese Ronea z Minneapolis, Veronika's Dream, bez violoncella Berlínského filharmonika Tomáše Jamníka či Nel Blu bez empatického zpěvu Marinelly Mastrosimone z italského projektu Musetta.

Poslechněte si první dvě skladby z alba Zorya prostřednictvím Soundcloud streamu:

Oproti předchozím titulům Zorya, jejíž název je inspirován Slovanskou bohyní noci Zoryou Polunochnayou, zkoumá hlubší a podvědomější vrstvy emocí v hudbě. Stejně jako měsíc září vypůjčeným světlem Slunce, tak i album Zorya nepřímo ale silně odráží to, co se v Tomášovi za posledních deset let nastrádalo. Skladby jsou charakteristické svou proměnlivostí, dobrodružností a organičností. Znějí tak současně a zároveň evokují jiný čas a prostor. Musica nocturna dnešních dní a hlavně nocí!

Album Zorya vychází ve spolupráci se studiem Amanita Design.