Novinky

Gipsy Kings v Brně: největší hity i speciální projekce

Půjde o návrat ve velkém stylu: desetičlenná kapela s sebou přiveze nejen největší hity své dvacetileté kariéry a speciální videoprojekce, ale rovněž několik překvapení určených speciálně tuzemskému publiku. Mimochodem – dle vyjádření managementu by během téměř dvouhodinové show měly zaznít i skladby z připravovaného nového alba, jež vyjde pět let po skvěle přijaté nahrávky Pasajero.

Říjnový koncert by si tak neměli nechat ujít ti, kteří se nechávají uhranou mistrnou cikánskou ekvilibristikou na strunné nástroje, rumba flamenco stylem i občasnými experimenty, například s tradičním peruánským nástrojem charango. Tančit se bude vlastně celý večer: díky live produkci DJ´s dvojice Eddy Koky a Willy už hodinu před koncertem i hodinu po jeho skončení.

Gipsy Kings jsou ve svém žánru legendou a patří k nejúspěšnějším jihoevropským skupinám. Jejich hudba vychází z flamenca a romské melodiky - světovou popularitu však kapele zajistilo originální, popové provedení autorských písní. Kdo by neznal hity jako Bamboleo, Volare či Baila Me. Za svoji kariéru prodali Gipsy Kings více než 20 miliónů alb, natočili dva hudební filmy a v dalších filmech zněla jejich hudba (např. v kultovním snímku Big Lebowski).

Kapelu tvoří bratři Reyesové (Nicolas, Canut, Paul, Patchai, Andre) a Baliardové (Tonino, Paco, Diego), potomci španělských cikánských rodin, které uprchly na jih Francie během španělské občanské války. Jose Reyes, otec bratrů Reyesových, byl slavným zpěvákem flamenca; zpíval s kytaristou Manitas de Plata a mezi jeho obdivovatele patřil např. John Steinbeck, Charlie Chaplin, Pablo Picasso, Miles Davis či Salvador Dalí.

Za svou více než dvacetiletou kariéru vydali neuvěřitelných 18 alb včetně výběrů největších hitů.

Vstupenky na  koncert začínají na ceně 690 Kč a jsou k dostání exkluzivně v předprodejní síti Ticketportal.