Novinky

Tata Bojs vyjedou po čtyřech letech na samostatné turné

Termíny turné naleznete níže v článku. Pokud se v nich nenachází vaše město, není nutné smutnit. Kapela chce během turné "vyjet" v mapě ležatou osmičku. Jistý je ale začátek  Tour, který proběhne 6.10. 2011 v brněnském klubu Fléda. Zato velmi nejistý je konec, který proběhne možná v prosinci, možná nikdy…

Možná skutečně Tata Bojs vyráží na své nikdy nekončící turné, neboli ∞ TOUR. 

"Běžíme  dopředu a nebo nazpátek? Je tohle konec  a nebo jen začátek?" ptají se Tata Bojs stejně tak jako v jedné z písní nového alba. Na všechny tyto otázky bude kapela v rozmezí října až prosince tohoto roku hledat odpovědi se svými fanoušky na jednom z nejrozsáhlejších turné své kariéry - ∞ TOUR.

V tuto chvíli 13 potvrzených zastávek česko-moravskoslezské částí turné a navíc minimálně 5 slovenských koncertů slibuje u kapely pověstné spíše menším, než větším množstvím koncertních vystoupení opravdu velkou událost. „Program bude sestavený samozřejmě s důrazem na písně z nového alba a to i ty, které na letních festivalech nezazněly. Ale chtěli bychom sáhnou opět i hluboko do historie a koncert udělat vrstevnatý stejně jako vnímáme svojí minulost,“ dodává s úsměvem Milan Cais.


Zatímco slovenská část turné proběhne v pevně dané sestavě společně s místními velice oblíbenými skupinami Para a Billy Barman, domácí koncerty budou ve znamení hned několika zajímavých hostů, které si vybrali sami Tata Bojs.  A tak se střídavě na turné představí Republic Of Two, Sunflower Caravan, Longital, DvaLus3.Při výběru hostů jsme samozřejmě dávali přednost souborům, které mají v názvu číslovky. Nicméně protlačilo se nám tam i pár čistě "písmenkových". Každopádně jsou to všechno kapely, které se nám líbí a těšíme se, že s nimi budeme moci sdílet pódia," komentuje výběr spolukapel Mardoša.

V rámci celé šňůry bude mít speciální postavení pražská zastávka 25.10. v bývalé basketbalové hale Sparty dnes Hala Letná na Praze 7, kde proběhne zřejmě nejnákladnější a nejvýpravnější show v historii Tata Bojs. Rozšíří se sestava hostů, dojde i na křest nového alba a nebude chybět  scéna dle návrhu Milana Caise. „Jsou to už dlouhé čtyři roky, co jsme naposledy hráli v téhle hale v programu nazvaném Barevná hudba Tata Bojs. A tak bylo dost času se rozmyslet co dál. Nad scénou, která se odehraje nejspíš neopakovatelně 25.10. v Hale Letná už přemýšlím skoro dva roky. Máme nachystáno tolik překvapení, že se to sem ani nevejde. A tak začnu zatím jedním. Některé písně z Ležaté osmičky zazní koncertně poprvé a zřejmě naposled, díky přítomnosti speciálních hostů alba, kteří do ostatních zastávek turné bohužel nezavítají.“ k tomu dodává Milan Cais. "A alespoň jeden z nich má samozřejmě ve jménu číslovku," ho ještě doplňuje Mardoša.

Vstupenky na ∞ TOUR jsou v prodeji výhradně v síti Ticketstream.

Zatím potvrzené koncerty ∞ TOUR v České republice:
6.10. Brno - Fléda
14.10. Jablonec nad Nisou – Eurocentrum
21.10 Ostrava - CoolTour
22.10. Pardubice – ABC centrum
25.10. Praha – Hala Letná
1.11.  Ústí nad Labem – klub Doma
10.11. Plzeň – klub Buena Vista
11.11. Mariánské lázně – klub Na rampě
17.11. Olomouc – S klub
19.11. Vsetín – Klub 3 opice
26.11. České Budějovice – prostor Slávie
1.12.   Zlín – Velké kino
2.12.   Raškovice – Na Ondráši

Zatím potvrzené koncerty ∞ TOUR ve Slovenské republice se skupinami Para a Billy Barman:
28.10.  Košice – Koloseum
29.10.  Hrustín
3.11. Trenčín – Piano
4.11. Bratislava – MMC klub